Ivo Pospíšil
11. září 2014 • 11:40

Španěly nespasila ani BOŽÍ akce! Smutnili i Ramos s Casillasem

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sněholiga: Slavia na D1, Priskeho rozzuřil Karabec, hrálo by se v Edenu a na Letné?
Solilova ruka proti Spartě? Hraniční. V Olomouci se nemělo hrát
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO | Španělský sen o basketbalové nadvládě nad světem skončil. O hodně dřív, než mnozí čekali. Ještě před branami semifinále padli velcí vyzyvatelé a hostitelská země MS 2014, když nestačili na Francii 52:65. Nepomohla jim řada skvostných akcí, ani bouřlivá atmosféra vyprodaného kotle v Madridu, ve kterém nechyběli ani hvězdní fotbalisté Iker Casillas či Sergio Ramos.Místo oslav ticho. Místo radosti smutek. Byl cítit všude, dal by se ve vyprodané hale krájet. Křepčili jen Francouzi a s nimi sektor jejich fanoušků. A třeba deník Marca nazval tuhle potupu jako: Nejsmutnější noc španělského basketbalu.

„Sen skončil, musíme ale jít dál,“ uznal trenér Juan Antonio Orenga a hned musel odrážet otázky na svou rezignaci. Prohra ve čtvrtfinále s Francií je o to krutější, že stejného soupeře Španělé v základní skupině porazili (88:64). Navíc na šampionátu dosud ani jednou neprohráli. Až teď.

„Je pravda, že to pro nás byla velká motivace,“ říkal trenér Francouzů Vincent Collet a pivot Boris Diaw tvrdil: „Dali jsme do toho vše, jako by to byl náš poslední zápas na turnaji.“

Což bylo vidět. Francouze nepoložil ani skvělý návrat Španělů do hry, když dokázali stáhnout sedmibodové poločasové manko. Nenechali se rozhodit fantastickou akcí, kdy Rudy Fernandez pozadu smečoval po fantastické nahrávce.

VIDEO | Podívejte se na úchvatnou basketbalovou akci

Nenahlodali je ani šílící domácí fanoušci, mezi kterými nechyběli ani španělští fotbalisté Iker Casillas a Sergio Ramos. Španělsko se stejně propadlo do smutku.

„Obě mistrovství světa pro nás letos dopadla špatně,“ hlesl jen Casillas s narážkou na MS v Brazílii, kde Španělé skončili už v základní skupině.

„Bylo vidět, že kluci nechali na hřišti všechno, ale bohužel se do další fáze nedostali. Musíme Francii poblahopřát a sami se soustředit na to, co nás čeká v budoucnosti,“ dodal Casillas.

Sergio Ramos a Iker Casillas (vpravo) na čtvrtfinále MS mezi Španělskem a Francií
Sergio Ramos a Iker Casillas (vpravo) na čtvrtfinále MS mezi Španělskem a Francií

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud