Golden State se vrátil lídr Curry a přispěl k další výhře

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Basketbalisté Golden State i s uschopněným lídrem Stephenem Currym porazili v pondělním utkání NBA Charlotte 111:101 a ve 34. zápase sezony si připsali 32. výhru. Curry a Klay Thompson k tomu přispěli 30 body, Draymond Green si připsal třetí triple double v řadě.

Curry v sobotu odstoupil z utkání proti Denveru s bolestí holeně a ani dočasný trenér Warriors Luke Walton nepočítal s tím, že by nejlepší ligový střelec měl v pondělí proti Charlotte nastoupit. Lékaři však Currymu start povolili a sedmadvacetiletý rozehrávač odehrál 31 minut.

"Vážně jsem netušil, že dnes Curry nastoupí, ale doktoři mu dali zelenou. A když Stephen Curry hraje, tak mě nikdy nepřekvapí, že nastřílí 30 bodů," řekl Walton.

Green zaznamenal 13 bodů, 15 doskoků a 10 asistencí a stal se druhým hráčem v historii klubu, který dosáhl na třetí triple double za sebou. V sezoně 1959/60 totéž dokázal Tom Gola. Greenovi k završení ceněného statistického ukazatele univerzálnosti dlouho chyběla jediná asistence. "Panečku, to bylo těžké. Jak na to člověk začne hledět, tak je nemožné to dokázat," řekl Green, jehož nakonec "vysvobodil" pas před Curryho trojkou.

San Antonio i bez zraněného Tonyho Parkera deklasovalo domácí Milwaukee 123:98 a jako druhý tým má na kontě už 30 výher v sezoně. Spurs dva dny po vítězství 121:103 nad Houstonem opět vylepšili svoje sezonní maximum v počtu nastřílených bodů a vyhráli popáté za sebou.

Třetí celek Západní konference Oklahoma City naopak sérii vítězství o páté neprotáhl. Týmu Thunder citelně chyběl Kevin Durant, čehož využilo Sacramento k výhře 116:104. Kings vedl DeMarcus Cousins s 33 body a 19 doskoky. Rajon Rondo přidal 13 bodů, 19 asistencí a jediný doskok mu chyběl k triple doublu.

Velkou bitvu viděli diváci v Miami, kde domácí Heat udolali Indianu 103:100 po prodloužení. Hosté přitom vedli ještě ve třetí části až o 18 bodů. Miami zachránil v poslední vteřině normální hrací doby úspěšným nájezdem Dwyane Wade a v prodloužení měli domácí navrch. Chris Bosh k výhře přispěl 31 body a 11 doskoky, Wade se dostal na 27 bodů. Pacers nestačilo 32 bodů Paula George.

Výsledky:

Brooklyn - Boston 94:103, Cleveland - Toronto 122:100, Detroit - Orlando 115:89, Golden State - Charlotte 111:101, Miami - Indiana 103:100 po prodl., Milwaukee - San Antonio 98:123, Oklahoma City - Sacramento 104:116, Philadelphia - Minnesota 109:99, Portland - Memphis 78:91, Utah - Houston 91:93.