Nymburské basketbalisty padly s Ragusou a postupují z druhé příčky

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Nymburské basketbalistky prohrály v přímém souboji o první místo ve skupině Evropského poháru FIBA doma s italskou Ragusou 53:58. V úvodu poslední čtvrtiny domácí tým vedl o pět bodů, ale v závěrečných třech minutách neskóroval a soupeř sedmi body v řadě strhl vítězství na svou stranu.

Ragusa oplatila Nymburku listopadovou těsnou porážku z utkání v Itálii a skupinu E vyhrála o jeden bod. Do osmifinále postoupily oba celky.

Nejvýraznější postavou zápasu byla stejně jako v Raguse španělská pivotka senegalského původu Astou Ndourová. Stříbrná olympijská medailistka z Ria nastřílela 27 bodů a k tomu doskočila deset míčů. V týmu byla jedinou hráčkou s více než deseti body, stejně jako na domácí straně Lenka Bartáková, která dala 12 bodů.