29. srpna 2017 • 19:16

Smolař Puršl znovu přišel o basketbalové ME. Zranil se na tréninku

Autor:
S basketbalisty neodletěl na ME zraněný pivot Puršl
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy
Speciál k fotbalové Lize mistrů: 76 stran, soupisky, hvězdy, program! Speciál k fotbalové Lize mistrů: 76 stran, soupisky, hvězdy, program!
VŠECHNA VIDEA ZDE

S basketbalovou reprezentací neodletěl na mistrovství Evropy pivot Šimon Puršl. Dvacetiletého hráče na turnaj nepustilo zranění, které si přivodil v posledním tréninku v Česku v pondělí odpoledne. Vyšetření potvrdilo zlomeninu kůstky v ruce. Vedení týmu se nepodařilo za Puršla sehnat náhradu, původně vyřazený Adam Pecháček účast odmítl. Tým tak nyní v Rumunsku tvoří 11 hráčů a jeho vedení v tiskové zprávě uvedlo, že už se to nejspíš nezmění.Puršl přišel letos už o druhý šampionát. Kvůli zranění kotníku nemohl v létě zasáhnout do ME dvacítek. "Je opravdu smolařem tohoto léta," uvedl manažer národního týmu Michal Šob.

Vedení reprezentace v nastalé situaci oslovilo Pecháčka, který společně s Tomášem Vyoralem neprošel finálním zúžením týmu po pondělním dopoledním tréninku. Trenér Ronen Ginzburg se rozhodl jet s jinou sestavou pivotů s Puršlem. Pecháček ale pozvánku odmítl.

"Byl jsem vyhozen z týmu. Už jsem o tom informoval rodinu, agenta a klub ve Španělsku, který počítá s tím, že přiletím. Už koupil letenku, to za prvé. Za druhé kvůli vlastní úctě. Sám bych se neměl moc rád, kdybych nominaci teď přijal," citovalo vedení reprezentace Pecháčka, hráče Obradoria.

Reprezentační výběr dnes dorazil do Kluže, kde v pátek vstoupí do šampionátu zápasem proti domácímu Rumunsku. V základní skupině Čechy čekají také Španělé, Maďaři, Černohorci a Chorvaté. Dál postoupí čtyři celky. Ginzburgovi svěřenci obhajují sedmé místo.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze