Ivo Pospíšil
14. března 2018 • 11:47

Sato Magic! Čech v NBA zase ohromil, předvedl výstavní přihrávku za zády

TOP VIDEA
Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce Neuvěřitelné gesto fair play! Fotbalista zakopl míč před prázdnou bránou, aby mohli ošetřit protihráče po hrozivé srážce
Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený Machovský o návratu ze zámoří: Byl to ztracený rok. Na tlak ve Spartě jsem připravený
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je stále sebejistější. Odvážnější. Drzejší. A soupeři jen nestačí bránit. Byť 15 bodů, 8 doskoků a 7 asistencí Tomáše Satoranského tentokrát Washingtonu k nočnímu úspěchu nepomohlo, Wizards padli s Minnesotou 111:116… český basketbalista opět patřil k ústředním mužům a celou NBA zaujal výstavní přihrávkou, kdy v dramatické koncovce vybídl ke skórování Otto Portera.Vystihl přihrávku Karla Anthony Townse, převzal míč do své správy a v rychlém protiútoku s ním běžel na soupeřův koš. V tu chvíli se k němu vrátili dva obránci, aby ho zablokovali. Přes ně by Tomáš Satoranský nezasmečoval.

Jakoby ale měl i oči na zádech.

Prohodil si míč za zády a přímo ho nasměroval do ruky spoluhráče Otta Portera nabíhajícího z druhé vlny. Ten už neměl potíže zasmečovat. „Sato Magic,“ zajásal twitterový účet Washingtonu Wizards a jeden z fanoušků i na adresu českého rozehrávače obdivně připsal: „Bílý John Wall?“

Satoranský si později se svým parťákem plácl a domácí hala mu aplaudovala. „Tohle byla asistence večera,“ netajil se i oficiální twitterový účet NBA.

Vedle této přihrávky, kterou NBA nakonec vyhodnotila, jako šestou nejhezčí akci celého večerního programu, zaznamenal český rozehrávač proti Minnesotě Timberwolves i 15 bodů, 8 doskoků a 7 asistencí. Jen málo mu chybělo k prvnímu double double v NBA.

A jeho Washingtonu Wizards zase moc nechybělo vítězství, kdy nakonec v tomto duelu padl těsně 111:116. Doplatil právě jinak na řádění Townse, který zaznamenal 37 bodů. „Je dost silný na to, aby hrál proti pivotovi a rychlý, aby najel na koše nebo střílel trojky. Zahrál fakt dobrý zápas a nedokázali jsme ho uhlídat. Zajistil jim to,“ přiznal na adresu Townse Markieff Morris.

Co se však Satoranského týče, ten odehrál další ze svých vydařených zápasů a čím dál tak silněji týmem rezonuje otázka, co bude až se po zranění a operaci kolene brzy vrátí klíčový rozehrávač John Wall.

Vrátí se Satoranského minutáž pod konzervativním trenérem Scottem Brooksem tam, kde byla dřív, nebo mu naopak vystoupení z posledních týdnů přeci jen vydobylo u kouče větší respekt nebát se ho nasazovat častěji? Další utkání čeká Washington dnes v noci na palubovce Bostonu.

Tomáš Satoranský se blýskl parádní přihrávkou
Tomáš Satoranský se blýskl parádní přihrávkou

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze