14. března 2018 • 07:55

Satoranský bral 15 bodů a byl blízko triple double, Washington ale prohrál

PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda

Basketbalista Tomáš Satoranský nasbíral v úterním utkání NBA 15 bodů, osm doskoků a sedm asistencí, Washington však doma podlehl Minnesotě 111:116. Wizards opět ukázali, že mají problémy s dramatickými koncovkami a prohráli podruhé za sebou.

Jediný český hráč v nejlepší basketbalové soutěži světa se v zápase s Minnesotou skvěle uvedl, když hned v první minutě proměnil tříbodovou střelu. Satoranský hrál v první půli s přehledem a do poločasu nasbíral 11 bodů, pět asistencí a čtyři doskoky. Útok na premiérový triple double však nepřišel, protože po přestávce už byl pražský rodák o něco méně aktivní.

Wizards nicméně vedli v úvodu poslední čtvrtiny o devět bodů, jenže hosté zareagovali šňůrou 17:3. V koncovce Washington 16 sekund před koncem snížil na 111:114 a kvůli soupeřově chybě při vyhazování zůstal u míče. Bradley Beal však místo střely zvolil přihrávku, kterou vystihl Jeff Teague a smečí z brejku stvrdil výhru Timberwolves. Hosty vedl skvěle hrající Karl-Anthony Towns, jenž proměnil třináct ze 17 střel a připsal si 37 bodů s 10 doskoky. Washingtonu nepomohlo ani 27 bodů Markieffa Morrise.

I po prohře Washington zůstal na pátém místě Východní konference, protože šestá Philadelphia podlehla třetí Indianě 98:101. Sixers nezachránilo 29 bodů a 12 doskoků Joela Embiida, ani triple double Bena Simmonse, který nasbíral 10 bodů, 13 doskoků a 10 asistencí. K výhře Pacers přispěl Myles Turner 25 body. Hosté vyhráli, přestože jejich hlavní střelci Victor Oladipo a Bojan Bogdanovič dohromady proměnili pouze pět z 32 pokusů.

Unikátní střelecké představení viděli diváci v Brooklynu, kde domácí rozehrávač D'Angelo Russell nasázel do koše Toronta během první čtvrtiny 24 bodů. Bývalý rozehrávač Los Angeles Lakers za prvních 12 minut proměnil sedm z osmi trojkových pokusů. Ve zbytku utkání ho však Raptors dokázali přibrzdit (zápas dokončil s 32 body) a došli si pro deváté vítězství v řadě. Na výhře 116:102 se 26 body a 14 doskoky podílel Jonas Valenčiunas.

Basketbalisté Oklahomy zvítězili na hřišti Atlanty 119:107. Russell Westbrook ke čtvrté výhře Thunder v řadě pomohl 100. triple-double v kariéře, když si připsal 32 bodů, 12 doskoků a 12 asistencí.

Výsledky:

Washington - Minnesota 111:116 (za domácí Satoranský 15 bodů, 8 doskoků, 7 asistencí), Atlanta - Oklahoma City 107:119, Brooklyn - Toronto 102:116, Chicago - LA Clippers 106:112, LA Lakers - Denver 112:103, New Orleans - Charlotte 119:115, New York - Dallas 97:110, Philadelphia - Indiana 98:101, Phoenix - Cleveland 107:129, San Antonio - Orlando 108:72, Utah - Detroit 110:79.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.