LeBron musel v NBA trhat bitku! Satoranský nepomohl Wizards k výhře

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Washingtonu s Tomášem Satoranským i ve druhém utkání v nové sezoně NBA prohráli. Dva dny po těsné porážce od Miami (112:113) podlehli znovu před domácími diváky dalšímu konkurentovi z Východní konference Torontu 113:117. Satoranský během 12 minut hry stihl pět bodů a po jedné asistenci, doskoku a zisku.

Za Toronto nenastoupil odpočívající Kawhi Leonard, ale i tak měl kanadský celek po většinu zápasu blíže k vítězství. Domácí sice smazali dvouciferné manko z první půle, ale naposledy byli ve vedení v polovině třetí čtvrtiny. Přelom předposlední a závěrečné části ovládli hosté a vypracovali si až čtrnáctibodový náskok. Wizards ještě v koncovce mocně dotahovali, ale soupeře v poslední minutě podržel čtyřmi body Fred VanVleet a Raptors vyhráli i třetí zápas v sezoně.

Mezi sedmi torontskými střelci s dvouciferným výkonem byl lídrem Kyle Lowry s 28 body a 12 asistencemi. Domácím nestačilo 32 bodů Bradleyho Beala, který trefil šest trojek a s 870 tříbodovými koši se dostal na první místo historického klubového pořadí před Gilberta Arenase.

LeBron james si odbyl domácí premiéru v dresu Los Angeles Lakers, ale jeho 24 bodů, pět doskoků a pět asistencí neodvrátilo prohru 115:124 s Houstonem. Stínem utkání byla bitka z poslední čtvrtiny, v níž se do sebe pustili pěstmi rozehrávači Rajon Rondo a Chris Paul. S ránou přispěchal i Brandon Ingram a všichni tři byli čtyři minuty před koncem vyloučeni.

VIDEO | Bitka v utkání Lakers - Houston

Lakers v tu chvíli prohrávali pouze 108:109, ale zbytek zápasu nezvládli. Rockets táhl James Harden s 36 body, Chris Paul zvládl do vyloučení 28 bodů a 10 asistencí. Hosté vyhráli 16:8 na trojky.

Nejlepší individuální výkon sobotního programu předvedl Nikola Jokič, který vydatně přispěl k výhře Denveru nad Phoenixem 119:91. Srbský pivot zaznamenal triple double za 35 bodů, 12 doskoků a 11 asistencí. Navíc proměnil všech 11 střeleckých pokusů z pole, připsal si čtyři zisky a neztratil ani jednou míč. Dokonalý výkon mu pokazil jen jeden neproměněný trestný hod z 11 pokusů.

Zápas mezi Miami a Charlotte rozhodl rozehrávač hostujících Hornets Kemba Walker, který prokázal pevné nervy při trestných hodech půl sekundy před koncem za stavu 112:112. První šestku proměnil, druhou schválně minul, aby vypršel čas, a Hornets slavili druhou výhru v sezoně. Walker v utkání trefil sedm trojek a nastřílel 39 bodů.

Sobotní výsledky NBA:

Chicago - Detroit 116:118, Dallas - Minnesota 140:136, Denver - Phoenix 119:91, Indiana - Brooklyn 132:112, LA Lakers - Houston 115:124, Miami - Charlotte 112:113, New York - Boston 101:103, Philadelphia - Orlando 116:115, Portland - San Antonio 121:108, Washington - Toronto 113:117 (za domácí Satoranský 5 bodů, 1 doskok, 1 asistence).

Rajon Rondo z LA Lakers se pěstmi pustil do Chrise Paula poté, co mu prsty sáhl do obličeje