Harden se blýskl v NBA dalším čtyřicetibodovým výkonem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Nejužitečnější hráč minulé sezony NBA James Harden ve čtvrtém utkání po sobě dosáhl hranice 40 bodů a triple doublem za 43 bodů, 13 asistencí a deset doskoků dovedl basketbalisty Houstonu k vítězství nad Memphisem 113:101. Obhájci titulu z Golden State vyhráli i díky 34 bodům Stephena Curryho 132:109 ve Phoenixu, kde zvítězili poosmé za sebou. Celkem ovládli již sedmnáctý vzájemný zápas.

Basketbalisté Houstonu završili vydařený prosinec desátým vítězstvím z jedenácti zápasů, na domácí palubovce vyhráli i své deváté utkání. Nad Memphisem vedli až o 24 bodů.

Navzdory svému vydatnému příspěvku k výhře nebyl Harden spokojen se svým výkonem kvůli devíti ztrátám míče, kterých se dopustil. "Neměl jsem míč pořádně pod kontrolou, to musím zlepšit," uvedl. "Nevím, jak by mohl hrát ještě líp než teď, včetně defenzivy. Získává míče, sbírá triple doubly jakoby nic. Hraje jinou ligu," oponoval mu kouč Rockets Mike D'Antoni.

Phoenixu se proti Golden State dařilo hrát vyrovnaný zápas téměř 20 minut, závěrečnou pětiminutovku prvního poločasu ale hosté vyhráli 24:7. Nejlepšího střelce utkání Curryho, který proměnil pět z devíti tříbodových pokusů, doplnil 25 body Kevin Durant.

"Celou druhou čtvrtku a dál jsme disciplinovaně bránili a v útoku hráli chytře. Dostávali jsme se k dobrým střelám. Byl to povedený večer," liboval si Curry.

V týmu Suns měl 25 bodů a deset doskoků Deandre Ayton. Nejhorší celek Západní konference utrpěl třetí porážku v řadě.

Už desátý triple double v sezoně si připsal Russell Westbrook, který k vítězství Oklahomy nad Dallasem 122:102 přispěl 32 body, 11 doskoky a 11 asistencemi. Oklahoma oplatila soupeři den starou porážku o dva body. Za Dallas, který v zápase ani jednou nevedl, dal 25 bodů Harrison Barnes a sedmi trojkami si vyrovnal osobní rekord.

LaMarcus Aldridge se podílel 32 body na výhře San Antonia 120:111 nad Bostonem, kterému Spurs ve třetí čtvrtině nasázeli 46 bodů. Indiana zvítězila popáté za sebou. Atlantu porazila 116:108 a je jedním ze čtyř týmů, které v této sezoně nasbíraly 25 vítězství.

Výsledky:

Charlotte - Orlando 125:100, Houston - Memphis 113:101, Indiana - Atlanta 116:108, New Orleans - Minnesota 123:114, Oklahoma City - Dallas 122:102, Phoenix - Golden State 109:132, San Antonio - Boston 120:111.