Satoranský po své bodové show: Wall? Ztráta, musím ho zastoupit! | iSport.cz
30. prosince 2018 • 12:24

Satoranský po své bodové show: Wall? Ztráta, musím ho zastoupit!

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?
Baroš: Tělo mi začíná říkat stop. Bez diváků ale končit nechce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lépe si svůj nejlepší výkon v sezoně nemohl basketbalista Tomáš Satoranský načasovat. Jen chvíli poté, co se dozvěděl se spoluhráči ve Washingtonu Wizards, že po zbytek sezony bude chybět lídr týmu John Wall, nastřílel 20 bodů a patřil ke strůjcům vítězství 130:126 nad Charlotte. Poprvé v této sezoně tak zažil, jaké je to být opravdu ústřední postavou svého týmu při výhře v NBA."Je to sen každého hráče, aby nehrál jen druhé housle, ale měl důležitou roli. Lidi už mě viděli hrát na této úrovni, ale je vždy úžasné podílet se na výhře jako já dneska," řekl Satoranský v rozhovoru s washingtonským zpravodajem Českého rozhlasu.

Jeho výkon byl o to důležitější, že Wizards prohráli předchozí tři zápasy a nutně se potřebovali chytnout i v oslabené sestavě bez čtyř obvyklých opor Dwighta Howarda, Otty Portera, Markieffa Morrise a Walla. "Tuhle výhru jsme potřebovali jako sůl. Byla to důležitá výhra proti docela silnému soupeři," uvedl český rozehrávač. "Bojujeme s tím, abychom hráli dobře celých 48 minut. Hledali jsme odrazový můstek a snad jsme ho dnes našli a budeme pokračovat v takových výkonech. Musíme přidat i výhry venku," dodal.

Nyní to bude hodně záležet i na něm, jelikož první rozehrávač Wall už do sezony kvůli operaci paty nezasáhne. Satoranský by se tak místo něj měl usídlit natrvalo v základní sestavě.

"Zranil se John, tak jsem věděl, že musím vzít odpovědnost na sebe. Taková situace tu byla i minulou sezonu. John na tom nebyl zdravotně dobře ani tuhle sezonu, bojoval s tím, chtěl to zlomit, ale někdy to nejde. Je to pro nás ztráta, ale já ho musím zastoupit a být v útoku agresivnější. Takové výhry podpoří mé sebevědomí," dodal Satoranský, který má zatím v sezoně průměry 6,5 bodu a 3 asistence na zápas.

Kromě parádních 20 bodů si Tomáš Satoranský připsal i šest asistencí a čtyři doskoky
Kromě parádních 20 bodů si Tomáš Satoranský připsal i šest asistencí a čtyři doskoky

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud