Nymburk už není neporazitelný. Letitou sérii ukončil USK Praha

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Basketbalisté Nymburka přišli o více než dva roky trvající neporazitelnost v domácí lize. V hale na Folimance dnes v předehrávce 10. kola prohráli s USK Praha 72:88 a porážku zažili po 93 výhrách.

Nejlepší český tým naposledy v NBL neuspěl v březnu 2018, kdy v nadstavbové části podlehl Pardubicím. USK proti mnohonásobným šampionům uspěl poprvé od roku 2003 a ukončil sérii 62 porážek ve vzájemných zápasech.

Největší měrou se na šestém ligovém vítězství USK za sebou podílel rozehrávač Ondřej Sehnal, autor 28 bodů, sedmi asistencí a pěti doskoků. Robert Rikič přidal 19 bodů a devět doskočených míčů. Nejlepším střelcem Nymburka byl Omar Prewitt s 18 body.

Domácí podobně jako v pátek v prvním hracím dnu po více než měsíční koronavirové pauze Kolín měli nad Nymburkem většinu prvního poločasu navrch. V první i hlavní přestávce byl stav ještě nerozhodný, ale na rozdíl od Geosanu dokázali Pražané proti favoritovi diktovat tempo i po změně stran.

Hráči USK při obnovené premiéře v NBL těžili z lepší úspěšnosti střelby za dva i za tři body, dopustili se výrazně méně ztrát (10-18) a ve třetí čtvrtině si vypracovali poprvé desetibodový náskok. Svěřencům Orena Amiela na chvíli prospěl oddychový čas, ale v závěru se na nápor už nevzmohli.