Woods může přijít o trůn | iSport.cz
26. prosince 2008 • 16:18

Woods může přijít o trůn

Autor: ČTK
Archív
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kvůli dlouhé přestávce zaviněné operací kolena může americký golfista Tiger Woods v úvodu příštího roku přijít o post světové jedničky, který mu patří nepřetržitě od června 2005.Dosud strávil vítěz čtrnácti turnajů kategorie major v čele žebříčku dohromady rekordních 529 týdnů. Woods nehrál na turnajích od června, kdy si při triumfu na US Open obnovil zranění kolena a musel se podrobit další operaci.

Od té doby se jeho náskok na prvním místě zmenšil z 11,328 na 3,865 bodu. Jeho nejbližším pronásledovatelem je nyní Španěl Sergio García, jenž byl přitom na začátku sezony až dvanáctý.

Na dalších místech číhají na svou šanci Američan Phil Mickelson a Ir Padraig Harrington, který vyhrál poslední dva letošní majory Open Championship a PGA Championship.

Pátý je Vijay Singh z Fidži, který zatím jako poslední dokázal sesadit Woodse z golfového trůnu.Woods by se měl podle spekulací vrátit na turnaje buď na konci února v Tucsonu, nebo v polovině března v Miami. García s Mickelsonem by ho v případě úspěšného vstupu do sezony mohli připravit o první místo v žebříčku koncem března.

Témata:  sport, golf, woods
 
Články odjinud


Články odjinud