Ballesteros se chce vrátit ke golfu | iSport.cz
7. ledna 2009 • 17:23

Ballesteros se chce vrátit ke golfu

Autor: ČTK
Severiano Ballesteros
TOP VIDEA
iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali? iSport podcast: V čem rozhodčí v zápase Teplic se Spartou selhali?
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný Španěl Severiano Ballesteros sní i po čtyřech operacích mozku o návratu ke golfu. Podle synovce Ivana Ballesterose by vítěz pěti turnajů nejvyšší kategorie major chtěl být v roce 2010 kapitánem evropského týmu bojujícího o takzvanou Royal Trophy."Je to jeden z jeho velkých cílů, i když je samozřejmě hodně brzo říct, zda ještě někdy bude hrát," řekl agentuře Reuters synovec jednapadesátiletého golfisty, jenž vedl Evropu v prestižním souboji s asijským výběrem už v letech 2006 a 2007.

Ballesteros zkolaboval loni 6. října na madridském letišti a lékaři mu objevili nádor na mozku. Následoval dlouhý pobyt na jednotce intenzivní péče a také čtyři operační zákroky.

"Nejhorší byla ta třetí operace. To jsme opravdu nevěděli, jestli to zvládne. Šlo mu o život," uvedl Ivan Ballesteros.

Jeho strýc, jenž je považován za jednoho z nejlepších golfistů historie, se po prosincovém propuštění z madridské nemocnice vrátil do rodného města Pedrena a začal s léčbou pomocí chemoterapie. Ballesteros v průběhu kariéry vyhrál 87 turnajů, z toho třikrát British Open a dvakrát US Masters.

Témata:  sport, golf, Ballesteros
 
Články odjinud


Články odjinud