25. listopadu 2022 • 10:30

Softbalisté budou na MS čelit i tanci haka. Jaký mají tajný trumf?

Autor: Miroslav Mazal
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Herec Novotný kopal za Spartu. S Pulkrabem řešil Slavii
Brno na dně: Jak vypadá tvrdá realita v klubu. Proč ještě Bartoněk neprodal? Roli hraje i Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští softbalisté vstoupí v sobotu do mistrovství světa a na úvod v Aucklandu vyzvou Nový Zéland. Před zápasem proti sedminásobným šampionům tým trenéra Jaroslava Korčáka na vlastní oči uvidí tradiční tanec haka v podání domácích hráčů. Česká reprezentace má svůj tajný trumf v podobě pálek s novou technologií.„Chceme postoupit ze skupiny a usilovat o historické medaile pro náš tým,“ řekl k cílům českého výběru trenér Korčák. „Skupina má jasného favorita, což jsou obhájci titulu z Argentiny, outsiderem jsou pak Filipíny. My, Nový Zéland, USA a Kuba si ve čtyřech zahrajeme o další dvě postupová místa,“ doplnil reprezentační trenér.

Češi se na úvod šampionátu střetnou s Black Sox stejně jako před třemi lety, kdy turnaj hostily Praha a Havlíčkův Brod. Národní tým tehdy prohrál 0:9. Vedle výkonu soupeře budou reprezentanti čelit před úvodním zápasem i tradičnímu tanci haka. „Měl jsem možnost ji vidět už na mistrovství světa juniorů v roce 2018. Šampionát se ale teď hraje na jejich domácí půdě a to tomu dodá ještě větší efekt. Moc se na to těším,“ uvedl univerzál Vojtěch Buchner.

Vedle něj by Češi měli spoléhat na nadhazovače Michala Holobrádka a Jakuba Osičku. Oba letos získali s Břeclaví mistrovský titul. „Házet budou hlavně oni, čemuž naprosto rozumím. Je to nejlepší evropský tandem. Formu ukázali i v extralize,“ podotkl Buchner.

Postupující týmy si do další fáze přenesou dosažené výsledky. První dva celky z druhé fáze se utkají o titul, týmy z třetího a čtvrtého místa zabojují o bronz. Češi jsou jedenáctinásobní mistři Evropy, ale na světovém šampionátu skončili nejlépe šestí v roce 2000.

„Na mistrovství světa nemůžeme podcenit nikoho. Zároveň ale věřím, že i my budeme strašákem,“ řekl Korčák, jehož tým má na MS tajný trumf.

Češi měli před startem možnost vyzkoušet si zcela nové pálky značky Easton. Jedná se o legendární produkt s názvem Synergy, který dostal novou verzi. „Zázračně se nám to povedlo vyjednat. Češi si mohli jako jedni z mála tuto technologii osahat s předstihem,“ prohlásil Daniel Vavruša, který dlouhodobě prodává vybavení pro pálkovací sporty.

Softbalové pálky se ničily, fyzikálně totiž nevydržely odrážet ve velké rychlosti těžký míč. A tak po několika letech firma Easton přišla konečně s odolnou pálkou pro mužský fastpitchový softbal. Navázala na model Synergy, který před několika lety nadchl hráče tím, jak je pevný a skvěle odráží. „S těmito pálkami je opravdu spokojenost. Jsou tvrdší a mají dobrý odraz. Myslím, že to bude mít komerční úspěch,“ prohlásil Korčák.

Český tým si nové Synergy vzal s sebou na mistrovství světa. „Právě na Novém Zélandu se pálky budou oficiálně prezentovat. Jsem rád, že čeští softbalisté jí mohli vyzkoušet mnohem dříve. Myslím, že o ní bude velký zájem,“ dodal Vavruša.

Program českých softbalistů na MS (SEČ):

26. listopadu (01.30): Nový Zéland - Česko

26. listopadu (23.00): Česko - Kuba

28. listopadu (01.30): Česko - USA

29. listopadu (04.30): Česko - Argentina

30. listopadu (03.00): Česko - Filipíny

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud