26. června 2020 • 14:14

Milník pro Dostihový klub iSport.cz. Naváže „Valentýn“ na vítěze Velké?

Autor: , nit
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SPECIÁL k derby: trumf Slavie? Schranz! Jak na hlavičkové monstrum Krejčího?
Krejčí o tvrdé práci. Byl to sen, řekl Vitík po trefě. Co stav Kairinena?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Příběh neobyčejného Dostihového klubu iSport.cz pokračuje dál. Po loňském vítězství Theophila ve Velké pardubické dosáhl největší syndikát v zemi dalšího milníku. V sobotu v jeho barvách poběží druhý kůň, tříletého hnědáka jménem Lucky Valentine čeká ve Slušovicích první dostih kariéry.Dlouhá pauza už se blíží ke konci. Zelenobílý dres, který reprezentuje veřejnosti otevřený klub, se v sobotu objeví na dostizích poprvé od loňského triumfu Theophila ve slavné pardubické steeplechase.

Od loňského října se počet členů zdvojnásobil na zhruba 250 lidí. A čím větší tým, tím větší jsou jeho možnosti. Proto teď za společnou stáj Dostihový klub iSport- Váňa poběží tříletý nováček Lucky Valentine. Ve Slušovicích ho čeká rovinová Cena města Slušovice na 2200 metrů.

„Vidím v něm nadějného koně, výhledově na překážky. Pokud se osvědčí, může za naši stáj běhat,“ říká dostihový principál Josef Váňa.

Lucky Valentine, možný parťák Theophila
Lucky Valentine, možný parťák Theophila

Valentýn, jak se nadějnému koni přezdívá díky jménu a narození v den svatého Valentýna (14. února), byl odchován v hřebčíně soukromého chovatele Eduarda Kubíčka ve Střelicích. Jeho otcem je irský hřebec Calming Influence, matkou uznávaná klisna Lymondka.

Ta ve své kariéře odběhla sedm rovinových (5. místo v Oaks 2010) a šest překážkových dostihů. Nad překážkami vyhrála jednou, v roce 2011 v Pardubicích. Shodou okolností byl tehdy v jejím sedle žokej Josef Bartoš, který s Theophilem vyhrál Velkou pardubickou.

Základy nabíral Lucky Valentine jako dvouletý u Váňů v Bohuslavi, pak se přesunul do tréninku Jana Havlíčka na Valašsko. Na rozdíl od svéhlavého Theophila, který byl v začátcích hodně divoký a nevyzpytatelný, má podle ošetřovatelů a pracovních jezdců milou a přátelskou povahu. Ve Slušovicích bude v jeho sedle žokejka Vendula Korečková.

Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
Video se připravuje ...

„Honza chtěl, aby ho sedlala ona, tak ji má,“ usmívá se trenér Josef Váňa. „Pan Havlíček mu hodně věří, tak já mu taky budu věřit hodně. Je to první start v životě, hlavně ať to v klidu zvládne. Pravda je, že na slušovické dráze byl párkrát pracovat. Havlíček tam jezdí z Vlachovic přes kopec dvakrát týdně. Bude znát prostředí.“

Šampion Theophilos se zatím v klidu připravuje na opožděný start do sezony. Měl by se objevit už v první kvalifikaci pro Velkou pardubickou, která se v Pardubicích běží příští sobotu.

„Ještě chvíli by potřeboval, ale vypadá to, že půjdeme už první kvalifikaci. Předpokládám, že s ním pojede žokej Bartoš,“ míní Váňa.

Do Dostihového klubu iSport.cz se můžete kdykoli přihlásit i vy, více informací najdete na stránkách www. dkfans.cz.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud