Velká pardubická 2020: program, termín, startovní listina, vstupenky | iSport.cz
29. května 2020 • 12:20

Velká pardubická 2020 - kompletní informace k dostihové akci roku

Autor: nit, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejslavnější dostih bude na podzim jedním z taháků nabité sportovní sezony po koronavirové krizi. Před rokem přinesla Velká pardubická příběh triumfu Dostihového klubu iSport.cz, v němž se z vítězství Theophila s žokejem Josefem Bartošem radovala více než stovka jeho členů. Letos se Velká pardubická se Slavia pojišťovnou koná v neděli 11. října 2020.Tento legendární dostih se v Pardubicích běhá už od roku 1874 a ve své kategorii steeplechase-cross country je považován za nejtěžší dostih světa. Dráha byla vybudována již roku 1856 a je výjimečná a náročná pro svou délku i obávané překážky, zejména Taxisův příkop. Ten se v průběhu let upravil, takže už není tak nebezpečný. Velká pardubická je stále pro koně náročnou prověrkou a nejeden z nich za to zaplatil i životem.

Vše o historii Velké pardubické >>

Termín Velké pardubické 2020

Tradiční dostih se koná většinou druhou říjnovou neděli. Nic se na tom nemění ani v roce poznamenaném epidemií koronaviru. V roce 2020 se tak Velká pardubická poběží v neděli 11. října.

Program Velké pardubické 2020

Bude upřesněn.

Vstupenky na Velkou pardubickou 2020

Předprodej je v tuto chvíli kvůli koronavirové pandemii přerušen. Základní vstupné stojí 220 korun online (250 korun na místě) - jde o vstupenky na stání. V dalších cenových relacích máte možnost pořídit vstupenky na jednotlivé tribuny, ze kterých máte větší přehled o dění na dostihovém závodišti. Ceny se pohybují od 500 do 5000 Kč. Vstupenky jsou dostupné na stránkách pořádajícího Dostihového spolku.

Finanční odměna z hlavního dostihu

Účastí ve Velké pardubické získávají koně i žokejové nejen prestiž, ale hlavně možnost získat jednu z finančních odměn pro prvních sedm jezdců. Celková dotace hlavního dostihu je 5 milionů korun.

1. místo 2 000 000 Kč
2. místo 1 100 000 Kč
3. místo 700 000 Kč
4. místo 500 000 Kč
5. místo 350 000 Kč
6. místo 200 000 Kč
7. místo 150 000 Kč

Kvalifikace na Velkou pardubickou

Jisté místo na startovní listině má vždy jen vítěz posledního ročníku Velké pardubické. Tím byl v roce 2019 Theophilos. Ostatní koně se můžou kvalifikovat například absolvováním kurzu některého z kvalifikačních dostihů. Kvalifikace je podmíněna také stářím koně, jehož věk musí být minimálně 6 let. V zahraničních dostizích se dá do Velké pardubické kvalifikovat bezchybným zajetím dostihu steeplechase nebo cross country, který má délku minimálně 4,8 kilometru.

Trojnásobný vítěz Velké pardubické Bartoš v slzách: V cíli jsem myslel na rodinu

Startovní listina Velké pardubické

Bude upřesněna.

Jak jet na Velkou pardubickou – autem, vlakem i městskou

Vlakem můžete dojet na zastávku Pardubice - závodiště, která je vzdálena jen několik metrů od hlavní brány závodiště.

Při cestě městskou dopravou se na závodiště dostanete autobusy místní MHD (8, 14, 15, 24, 29. a 88 – zastávka Závodiště)

Pokud pojedete autem, v místě závodiště je vyhrazené parkoviště na silnici č. 37 směr Chrudim, v areálu letiště a také v areálu plochodrážního stadionu Zlatá přilba ve Svítkově. Na závodiště je zajištěna kyvadlová doprava.

Plánek Velké pardubické
Plánek Velké pardubické

Josef Váňa a Velká pardubická 2020

Štastný Váňa slaví jedenáctý trenérský triumf. Takových syndikátů by mělo být víc, chválí legendární žokej

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud