24. října 2021 • 10:25

Miluji tě! Neporazitelný Faltejsek děkoval manželce za syna

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Plzeň 1:2. Body pro Viktorii, dva neuznané góly
Slovácko - Plzeň: Beauguel razantně zavěsil za Nguyena, 0:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velkou pardubickou vyhrál žokej Jan Faltejsek (38) pětkrát. Ale tak emotivní a úspěšné odpoledne, jaké zažil při závěrečném dostihovém dni v Pardubicích, nepamatuje. Z šesti překážkových startů hned pětkrát vyhrál, jednou byl třetí. Byl tak rozjetý, že si na úplný závěr po dlouhých devíti letech dokonce zajel i rovinový dostih. Myšlenkami a srdcem byl ovšem u své manželky. „Rád bych pozdravil moji ženu a poděkoval jí,“ říkal do televizních kamer po super úspěšném dni Faltejsek. „Narodil se nám syn nedávno, oba moc zdravím. Miluji tě. Jsem z toho celý naměkko.“Zkušený žokej se díky pěti triumfům vyšvihnul na první místo šampionátu překážkových jezdců Pardubického závodiště BICZ Jockey Cup 2021. Přeskočil vedoucího Jaroslava Myšku, který letos v Pardubicích zvítězil sedmkrát. „Honza mě trošku sejří,“ komentoval Myška v nadsázce Faltejskovu závěrečnou jízdu. „Ne, dneska byli výborní, gratulace.“

Faltejsek na úvod vyhrál dva dostihy přes proutěné překážky s Molly Power (stáj Francis Fuchs) a French Chardonnay (Dr. Charvát). Potom ovládl i steeplechase s Leo Fantastico (www.trdelnik.com-Luka) a s Korfu (Dr. Charvát). S Night Moonem (Dr. Charvát) ovládl i  Cenu města Pardubic.

„Nevím, jestli jsem už někdy vyhrál pětkrát,“ lovil v paměti Jan Faltejsek. „Možná čtyřikrát, nevím. Ale to není vůbec důležité. Důležité je, že jsem měl šest dobrých koní, povedlo se s nimi udělat veškerou práci a se všemi jsem mohl být spokojený. O tom to je.“ Kromě pěti triumfů si připsal i třetí místo s hnědákem Cape Witcher (DC Osvinov-Baštová).

Lombargini s žokejem Janem Faltejskem v jednom z rámcových dostihů Velké pardubické v roce 2018
Lombargini s žokejem Janem Faltejskem v jednom z rámcových dostihů Velké pardubické v roce 2018

Hlavní dostih dne s pětiletým ryzákem Night Moon, kterého ve Dvorcích připravuje trenér Pavel Tůma, ovládl Faltejsek suverénně. Porazili i nedávné účastníky Velké pardubické se Slavia pojišťovnou Kaiserwalzera a Playera, kteří doběhli na třetím a pátém místě. „Proti prvnímu pardubickému startu (v květnu) se nechá lépe vodit, Night Moon je velice šikovný a inteligentní koník,“ chválil žokej. „Ještě se má pořád co učit, ale půjde mu to dobře.“

Faltejsek byl v sobotu tak rozparáděný, že se při závěrečném startu nečekaně ukázal i v rovinovém dostihu. Ten nejel od dubna 2012. Na poslední chvíli zaskočil za zraněného Jana Kratochvíla. „Zpestření,“ usmíval se Faltejsek. Se čtyřletým Averisem (Lokotrans) doběhli sedmí. Vyhrála amatérka Kateřina Fialová s Dancing Indian (Orling).

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2021

Davis Cup 2021 (25. listopadu - 5. prosince, Madrid, Innsbruck, Turín)
Program turnaje Česká nominace

Biatlon 2021/2022 (27. listopadu - 5. prosince, Östersund)
SP v biatlonu Östersund Program SP v biatlonu 2021/2022

Zimní olympijské hry 2022 (4. - 20. února 2022, Peking)
Hokej na ZOH 2022

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud