Slovensko - Česko 1:9. Jasné derby na MS, florbalistky jsou ve čtvrtfinále

0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

České florbalistky vyhrály na mistrovství světa v Singapuru nad Slovenskem 9:1, skončily v základní skupině B druhé a v pátečním čtvrtfinále je čeká vítěz středečního předkola play off mezi Norskem a Dánskem. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci pomohla k třetí výhře na světových šampionátech ve federálním derby Anna Brucháčková.

Z vedení se po 108 sekundách radovaly Slovenky vedené českým trenérem Michalem Jedličkou. Eliška Trojánková faulovala Janu Troškovou a nařízené trestné střílení proměnila Paulína Hudáková střelou k levé tyči branky Jany Christianové. Při šanci Trojánkové zasáhla gólmanka Radka Mládenková, která odolávala až do času 13:19.

Před vyrovnávací brankou nejprve těsně minula pravou tyč z dorážky Eliška Chudá, ale míček si stáhla zpět do střelecké pozice Michaela Kubečková a dala první branku na turnaji. Slovenky nadále hrozily a šance měly Alexandra Faktorová a Zuzana Mrázová. Z obratu skóre se ale radovaly Češky, poté co se Nela Jiráková trefila od půlky hřiště přes clonící Chudou.

Na začátku druhé části vyslala bekhendem Denisa Ratajová Brucháčkovou, ale Mládenková zasáhla. Ve 26. minutě zvýšila tečí po střele Jirákové Brucháčková. A hned za 24 sekund se trefila po nabídce Trojánkové z pravé strany Chudá a ve 21. utkání v národním týmu dala desátou branku.

Ve 34. minutě se po nešťastné srážce s Vendulou Beránkovou a zásahu nohou do hlavy těžce sbírala ze země Martina Řepková, ale pokračovala ve hře. V čase 34:52 si český tým vzal trenérskou výzvu, ale podle videozáznamu po střele Trojánkové Mládenková s balonkem za brankovou čárou neskončila.

Zároveň byla vyloučena za předchozí faul Alžbeta Ďuríková a výhodu přesilové hry po půlminutě využila z dorážky kapitánka Eliška Krupnová. V 38. minutě v oslabení při trestu Jirákové pomohla Christianové po pokusu Zuzany Klapitové pravá tyč.

V čase 42:27 se po přihrávce Martiny Řepkové trefila Vendula Maroszová, která se zařadila do hry od třetí třetiny a oslavila premiérovou branku na MS. Ve 49. minutě si schovala balonek za první gól na světovém šampionátu také Michaela Mechlová, která se dostala před Mládenkovou a vyzrála na ni bekhendovým blafákem.

Další možnost měla Vanessa Rebecca Keprtová. V 53. minutě už po pasu Ratajové skórovala podruhé v utkání Brucháčková a hattrick dovršila 92 sekund před koncem při power play do prázdné branky. Osmnáctiletá hráčka Bulldogs Brno, která je na prvním šampionátu, si vylepšila pozici nejproduktivnější hráčky týmu na turnaji na devět bodů za čtyři branky a pět asistencí.

Mistrovství světa florbalistek v Singapuru:

Skupina B:
Česko - Slovensko 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 14. Kubečková (Chudá), 20. Jiráková (A. Brucháčková), 26. A. Brucháčková (Jiráková), 26. Chudá (Trojánková), 36. Krupnová (Ratajová), 43. Maroszová (Řepková), 49. Mechlová, 53. A. Brucháčková (Ratajová), 59. A. Brucháčková - 2. P. Hudáková z trestného střílení. Rozhodčí: Crivelli, Keel (oba Švýc.). Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 135.
Sestava Česka: Christianová - Keprtová, Beránková, Jiráková, Plášková, Mechlová, Štaňková, Lechnerová, Šupáková - Klubalová, Krupnová, Řepková - A. Brucháčková, Suchá, Ratajová - Trojánková, Kubečková, Chudá - Maroszová. Trenér: Lukáš Procházka.

Švédsko - Polsko 25:1 (11:0, 5:1, 9:0)
Branky: 12., 15., 17., 19., 38. a 44. Rasmussenová, 11., 14., 34., 34. a 54. Wibronová, 13., 45. a 57. W. Johanssonová, 35. a 55. Delgadová Johanssonová, 50. a 53. Lonebergová, 6. Viströmová, 7. Gustafssonová, 10. Anderssonová, 15. vlastní, 33. Nordstrandová, 53. Öhrenová, 58. Carlssonová - 37. Buczeková.

Program a výsledky Skupiny Česká nominace

Mistrovství světa ve florbale 2022 proběhne ve dnech 5. - 13. listopadu ve Švýcarsku. Letošní šampionát je čtrnáctý v historii, triumf nakonec obhajují Švédové.