Futsalisté Sparty zakončili LM porážkou 2:5, byli bez šance na postup

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Futsalisté Sparty zakončili svůj premiérový ročník v Lize mistrů porážkou. Čeští šampioni v závěrečném třetím zápase elitní fáze v Minsku podlehli ukrajinskému Chersonu 2:5.

Pražané, kteří už před utkáním byli bez šance na postup do Final Four, hned v první minutě inkasovali od Voljaňuka. Bleskové vyrovnání obstaral kapitán Drahovský a trefil se i ve třetím duelu elitní fáze. Na další rychlý gól Šoturmy odpověděl na konci první půle sparťan Rick. Druhé dějství už patřilo ukrajinskému týmu, který dal mezi 37. a 39. minutou tři branky. Dvakrát se prosadil Zvaryč a jednou znovu Voljaňuk.

Sparta tak po úvodní porážce 1:2 od postupující Barcelony ve skupině D podruhé vyšla naprázdno, svěřenci trenéra Simitčiho uspěli pouze ve druhém duelu proti domácímu Minsku (4:2).

Elitní fáze futsalové Ligy mistrů - skupina D v Minsku:

Sparta Praha - Cherson 2:5 (2:2)

Branky: 2. Drahovský, 19. Rick - 1. a 37. Voljaňuk, 38. a 39. Zvaryč, 6. Šoturma.
Sestava Sparty: Cardoso (Plecitý) - Amadeu, Novak, Wilde, Drahovský - Rick, Kocič, Brahimi, Křivánek, Hora, Grbeša. Trenér: Simitči.