5. června 2022 • 20:06

Dvě Češky slaví s Kristiansandem titul v LM, Knedlíková už popáté

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Házenkářka Jana Knedlíková je popáté vítězkou Ligy mistryň. Její spoluhráčka Markéta Jeřábková se po finálovém vítězství Kristiansandu nad Györem 33:31 radovala ze zisku cenné trofeje poprvé.

Jeřábková byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou závěrečného turnaje. Šestadvacetiletá házenkářka byla se sedmi brankami nejlepší střelkyní finálového zápasu, v sobotním semifinále proti Metám dala dokonce 12 gólů. O šest let starší Knedlíková skórovala ve finále pětkrát.

„Hlavně jsem šťastná, že jsem mohla pomoct týmu. Tohle ocenění není jenom moje, ale všech. Mít na krku zlatou medaili je víc. Ale nemůžu samozřejmě říct, že bych se na Final Four necítila dobře,“ řekla Jeřábková serveru iSport.cz.

Knedlíková vyhrála s norským klubem prestižní soutěž už před rokem. Předtím třikrát slavila v dresu Györu, který dnes pomohla porazit. Jeřábková si připsala triumf v Lize mistrů hned ve své první sezoně v Kristiansandu po příchodu z Německa.

„Měla jsem v hale celou rodinu, za což jsem strašně vděčná. To co se tu odehrálo, se nedá srovnat s žádným turnajem předtím. Byl to nejlepší víkend v mé kariéře a atmosféra v hale nepopsatelná,“ uvedla Jeřábková.

Final Four házenkářské Ligy mistryň v Budapešti:

Finále: Györ - Kristiansand 31:33 (13:15) - za vítěze Jeřábková 7 branek, Knedlíková 5.

O 3. místo: Mety - Esbjerg 32:26 (18:12).