Od malířského plátna do klece. Výzvu nejlépe splnil Duliatov | iSport.cz
2. října 2018 • 16:09

Od malířského plátna do klece. Výzvu nejlépe splnil Duliatov

Autor: iSport.cz
Oktagon Výzva pokračuje
TOP VIDEA
Nejpodceňovanější hráči extraligy? Flek, Lenc, ale i Jelínek nebo Krošelj
TOP 5 náročných sportů: Kde se potí krev? Specifika fotbalu či MMA
VŠECHNA VIDEA ZDE

V druhé epizodě OKTAGON Výzvy se posádky obou týmů přesunuly z tělocvičny opět někam, kde na to nejsou vůbec zvyklí – do malířských ateliérů. Úkol byl jasný, pro mnohé však těžší, než se na první pohled zdálo. Načrtnout nahou ženu, samozřejmě podle živé předlohy. Rozhodčími samotné soutěže byli trenéři slovenského týmu. Ti za vítězný a tedy nejpovedenější nákres zvolili ten od Azize Dauliatova, což znamenalo jediné, výběr druhého zápasu je v rukou českých trenérů, Michala Martínka a Miloše Petráška.Ti si po menší poradě vybrali a jak se lidově říká, to co si Aziz „nakreslil“, to si i odbojuje. „ S tím Omarem by to mohlo být pořádná přestřelka a slušný zápas.“ prorokoval Petrášek a tak se i stalo. Soupeřem Azize Dauliatova bude pro druhé čtvrtfinále Omar Ahmad.

Tomu se však během tréninku ozvalo staré zranění kolene a zanedbatelně to zrovna nevypadalo. Šance je však jen jedna a nedá se nic dělat.

Zápas

První kolo zápasu přineslo poměrně vyrovnanou bitvu, která chvílemi připomínala horskou dráhu. Jednou byl nahoře ten a potom zase tamten. Větší kontrolu zápasu však držel Dauliatov.

V podobném rytmu se neslo i druhé kolo, které proběhlo celé v postoji. Aziz postupem času nabíral na sebevědomí, které se zvětšovalo zároveň se stupňující se bolestí Omarovy nohy. Ta pomalu ale jistě zpomalovala jeho pohyb a znemožňovala větší aktivitu.

I přes bojovný výkon Omara se více dařilo trefovat údery Azizovi. V druhém čtvrtfinálovém zápase tak 3:0 na body vítězí Aziz Dualiatov, který vítězstvím srovnává skóre týmů na 1:1!

„Cítím se skvěle, vyhrál jsem, i když to sice nebylo úplně podle mých představ, doufal jsem, že ho totiž vypnu v prvním kole a skončilo to na body. Nevadí, výhra je doma!“ zakončuje druhý díl Aziz Dauliatov!

Témata:  sport, mma, Oktagon, výzva
 
Články odjinud


Články odjinud