UFC - novinky, zápasy, výsledky ONLINE | iSport.cz

Zápasy

13.06. • 04:40
Demian Maia - Belal Muhammad Vítěz: Muhammad
13.06. • 05:11
Leon Edwards - Nate Diaz Vítěz: Edwards
13.06. • 06:00
Deiveson Figueiredo - Brandon Moreno Vítěz: Moreno
13.06. • 06:42
Israel Adesanya - Marvin Vettori Vítěz: Adesanya

UFC

UFC je možná nejznámější světovou organizací provozující smíšená bojová umění (MMA). Sdružuje nejlepší bojovníky a organizuje akce po celém světě. 

Působí zde bojovníci se znalostmi bojových umění jako je box, judo, jiu-jitsu, zápas, muay thai a další, která patří mezi nejúčinnější umění v reálném boji.

První akce UFC se konala 12. listopadu 1993 v Denveru. Historický prvním šampionem UFC je Royce Gracie, který rovněž jako první v roce 2003 vstoupil  do síně slávy UFC. Cílem prvních akcí bylo identifikovat nejúčinnější bojová umění v boji mezi zápasníky z různých disciplín. V dalších akcích už se začaly objevovat techniky z více než jedné disciplíny, což dalo za vznik nového stylu boje, dnes známého jako MMA.

UFC má devět váhových kategorií a dlouhodobě prosazuje jednotná pravidla pro všechny zápasy MMA. Dodavatelem oblečení pro UFC je společnost Reebok. V počátcích bylo oblečení pro UFC velmi otevřené a v kleci se tak objevili i zápasníci kimonu. Dnes má oblečení jasně daná pravidla.

Z Čechů se v UFC objevil jako první Karlos Vémola, krátce po něm i Lucie Pudilová, která byla členkou organizace až do roku 2020. V letech 2014-2017 byl členem organizace i Viktor Pešta.

Aktuálně jsou členy UFC Jiří „Denisa" Procházka, DavidUndertaker" Dvořák a Makhmud Muradov.

Články odjinud


Články odjinud