Takhle se slaví narozeniny! Loprais na Dakaru postoupil do desítky | iSport.cz
11. ledna 2019 • 12:00

Takhle se slaví narozeniny! Loprais na Dakaru postoupil do desítky

Autor: iSport.cz, mto
TOP VIDEA
Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde Těžký soupeř. Souček žene tým dopředu, chválil slávisty trenér Barcelony Valverde
Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení Kladno - Kometa Brno: Jágr s Plekancem se před začátkem zápasu hecovali během focení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ve čtvrtek mu bylo 39 let a lepší dárek si asi nemohl nadělit. Závodník Aleš Loprais si ve čtvrté etapě Rallye Dakar dojel pro osmé místo a celkově se v hodnocení soutěže posunul na devátou pozici. „Jsme rádi, jak jsme tuto první ze dvou maratonských etap zvládli a snažíme se co nejlépe připravit na tu druhou," zaznělo od pilota v tiskové zprávě.Ve čtvrté etapě čekal na posádky kamionů nejprve 85kilometrový spojovací úsek na start rychlostní zkoušky, která byla rozdělena do dvou samostatných sektorů. Po úvodních 205 kilometrech následovala neutralizovaná zóna a pak druhá ostrá sekce se spoustou málo oblíbeného písku zvaného fesh-fesh.

Posádka Instaforex Loprais Teamu od začátku bojovala o pozice mezi nejlepší desítkou závodníků. V cíli pak na vítězného Karginova na Kamazu ztratila 26 minut a 36 vteřin. Plusem bylo, že Loprais se tentokrát s mechanikem Petrem Pokorou a navigátorem Ferranem Marco Alcaynou nedostali do žádných problémů.

Ve čtvrtek šlo o první ze dvou maratonských etap, do večerního uzavřeného bivaku nesměli žádní členové týmu a posádka se tudíž musela o údržbu své soutěžní techniky postarat sama.

„Máme za sebou další náročný den, ale nic jiného už tady v Peru ani nečekáme," sdělil Loprais.

 
Články odjinud


Články odjinud