Oslavy spojím s titulem mistrů světa, říká vítězný Nico Rosberg | iSport.cz
21. července 2014 • 10:17

Oslavy spojím s titulem mistrů světa, říká vítězný Nico Rosberg

Autor: Jakub Knoll
Nico Rosberg si oslavy náležitě vychutnal
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Německý pilot Nico Rosberg poprvé v kariéře ovládl domácí velkou cenu, když si na Hockenheimringu dojel po startu z pole position pro suverénní vítězství. Jeho týmový kolega a zároveň hlavní rival v boji o mistrovský primát Lewis Hamilton dojel třetí poté, co v závěru nenašel účinný recept na bezchybně jedoucího Valtteriho Bottase williamsem.Po deseti z 19 závodů letošní sezony se tak Rosberg může těšit ze 14 bodového náskoku nad Hamiltonem, jenž bude mít šanci na odvetu již za týden na maďarském Hungaroringu, kde se Britovi tradičně daří.

Jak jste si vychutnal vítězství v domácí Grand Prix a oslavu na pódiu před vlastními fanoušky?
"Byl to skutečně výborný a speciální den. Chtěl bych moc poděkovat fanouškům za jejich podporu, kterou mi zde po celý víkend vyjadřovali."

Na oslavy však nemáte příliš času, protože se již za sedm dní pojede Velká cena Maďarska. Jaké jsou tedy vaše plány?
"To je pravda, ale přesto vítězství večer oslavím. Chci to spojit i s oslavou vítězství německých fotbalistů na mistrovství světa. Do Maďarska se ale velmi těším, protože máme k dispozici skvělý vůz. Hodně si to nyní užívám a jsem za to vděčný především našemu týmu, jenž odvádí perfektní práci."

Vítězství v Hockenheimu pro vás bylo již čtvrtým triumfem v letošní sezoně, navíc jste poprvé vyhrál doma v Německu. V poslední době však vůbec prožíváte mnoho dobrého, co si z toho nyní užíváte nejvíc?
"Určitě to bude moje svatba, která se uskutečnila minulý týden. Byl to opravdu fantastický pocit. Rozhodně to však nebyla jen svatba, co mi udělalo v posledních dvou týdnech radost. Tohle vítězství je taky úžasné, navíc před německými fanoušky."

Byl jste překvapen tak snadným vítězstvím, když za vámi druhý Valtteri Bottas na williamsu zaostal o více než dvacet sekund? Neobával jste se ke konci výjezdu Safety Caru, který hrozil při odklízení monopostu Adriana Sutila?
"To určitě ano, takový náskok jsme před začátkem závodu nepředpokládali. V kvalifikaci to totiž bylo velmi vyrovnané. Co se Safety Caru týká, tak musím přiznat, že mě to trochu vystrašilo, protože kdyby byl povolán na dráhu, přišel bych o náskok. To se ale nakonec naštěstí nestalo."

Témata:  sport, formule, nico rosberg
 
Články odjinud


Články odjinud