22. dubna 2018 • 15:48

Výtečný Loprais! Vyhrál náročnou rallye Morocco Desert Challenge

Vítězná posádka v cíli
Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria Tanečky, šampaňské a spousta piva. Plzeň je hlavní město fotbalu, slavila Viktoria
TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej TOP 5 gólů mistrovské Plzně: Nechytatelná rána Koláře i Krmenčíkův volej

Aleš Loprais s kamionem Tatra vyhrál rallye Morocco Desert Challenge. Zkušený pilot ovládl v osmidenní náročné soutěži v Africe kategorii kamionů a byl nejrychlejší i v absolutním pořadí. Čtvrtý mezi kamiony byl Tomáš Vrátný, v kategorii automobilů skončil druhý Boris Vaculík, který nestačil jen na Jese Munka z Dánska.

"Je to pro nás velké zadostiučinění. Přijeli jsme sem hlavně testovat a chtěli jsme po autě hlavně spolehlivost a rychlost. To vše se tady podařilo a vyhráli jsme," řekl Loprais.

Na letošní Rallye Dakar měl velké technické a nakonec do cíle nedojel. V Maroku ale tatra fungovala. "Představoval jsem si, že to z pohledu techniky bude horší. Chvíli nás trápily snímače, ale jinak to proběhlo v pořádku. Defekty samozřejmě k tak náročné soutěži patří. Za mě super. Těším se na pokračování," uvedl palubní mechanik Petr Pokora.

Lopraisovi k výhře pomohla i tři etapová vítězství. "Závod patří do naší mise Dakar 2019 a je moc příjemné sbírat taková vítězství. Bylo to velmi tvrdé africké dobrodružství, ale pro nás velmi úspěšné, protože je zlaté," dodal Loprais.

MS v hokeji 2018 - Mistrovství světa v Dánsku

Čtvrtfinále Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Soupisky Skupiny a tabulky MS 2019 Fantasy k MS Čtvrtfinále Play off

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.