Štajf má v Kataru cestu za vítězstvím otevřenou. Přepíše dějiny? | iSport.cz
17. listopadu 2018 • 08:46

Štajf má v Kataru cestu za vítězstvím otevřenou. Přepíše dějiny?

TOP VIDEA
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili? DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po úvodních čtyřech etapách Manateq International Rally of Qatar vedl s dvouminutovým náskokem domácí favorit a už jasný vítěz letošního ročníku Násir Al-Attíja. Sedmačtyřicetiletého veterána ale stíhal v posledním dílku Middle East Rally Championship český pilot Vojtěch Štajf s navigátorkou Veronikou Havelkovou. Jejich ztráta činila pouhé dvě minuty.„Start nám vyšel a jsme spokojení," stálo v tiskové zprávě. „Dobře, že nám to takhle klaplo, dál už to nebude moc snadné, protože trať je po deštích z minulého týdne hodně vysušená," pokračoval Al-Attíja s tušením budoucích trablí.

V sobotu měl totiž Al-Attíja během první ranní rychlostní zkoušky velké technické potíže na levém zadním kole (prasklý náboj) a musel odstoupit. V tu chvíli se dokořán otevřely dveře k vítězství pro Štajfa.

Vojtěch Štajf během rallye v Kataru
Vojtěch Štajf během rallye v Kataru

Během náročného závodu si český pilot lépe a lépe zvykal na poničené tratě a každým dalším kilometrem se vylepšovala také jeho spolupráce s navigátorkou Havelkovou, se kterou v Kataru zažívá premiéru.

Pokud v sobotu udrží vedení v soutěži přepíše dějiny závodu. Štajf by se totiž stal prvním nearabským jezdcem od roku 1986 a prvním nekatarským od roku 2002 který zde dokázal triumfovat.

Výsledky po 4. etapě:

1. Násir Al-Attíja (KAT) - Ford Fiesta R5 - 31 minut a 5 vteřin
2. Vojtĕch Štajf (CZE) - Škoda Fabia R5 - 33,5
3. Adel Hussein (KAT) - Ford Fiesta R5 - 35,1

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud