Štajf má v Kataru cestu za vítězstvím otevřenou. Přepíše dějiny? | iSport.cz
17. listopadu 2018 • 08:46

Štajf má v Kataru cestu za vítězstvím otevřenou. Přepíše dějiny?

Autor: mto
TOP VIDEA
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po úvodních čtyřech etapách Manateq International Rally of Qatar vedl s dvouminutovým náskokem domácí favorit a už jasný vítěz letošního ročníku Násir Al-Attíja. Sedmačtyřicetiletého veterána ale stíhal v posledním dílku Middle East Rally Championship český pilot Vojtěch Štajf s navigátorkou Veronikou Havelkovou. Jejich ztráta činila pouhé dvě minuty.„Start nám vyšel a jsme spokojení," stálo v tiskové zprávě. „Dobře, že nám to takhle klaplo, dál už to nebude moc snadné, protože trať je po deštích z minulého týdne hodně vysušená," pokračoval Al-Attíja s tušením budoucích trablí.

V sobotu měl totiž Al-Attíja během první ranní rychlostní zkoušky velké technické potíže na levém zadním kole (prasklý náboj) a musel odstoupit. V tu chvíli se dokořán otevřely dveře k vítězství pro Štajfa.

Vojtěch Štajf během rallye v Kataru
Vojtěch Štajf během rallye v Kataru

Během náročného závodu si český pilot lépe a lépe zvykal na poničené tratě a každým dalším kilometrem se vylepšovala také jeho spolupráce s navigátorkou Havelkovou, se kterou v Kataru zažívá premiéru.

Pokud v sobotu udrží vedení v soutěži přepíše dějiny závodu. Štajf by se totiž stal prvním nearabským jezdcem od roku 1986 a prvním nekatarským od roku 2002 který zde dokázal triumfovat.

Výsledky po 4. etapě:

1. Násir Al-Attíja (KAT) - Ford Fiesta R5 - 31 minut a 5 vteřin
2. Vojtĕch Štajf (CZE) - Škoda Fabia R5 - 33,5
3. Adel Hussein (KAT) - Ford Fiesta R5 - 35,1

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud