Paráda! Lacko udržel druhé místo a je potřetí vicemistrem Evropy | iSport.cz
7. října 2018 • 16:34

Paráda! Lacko udržel druhé místo a je potřetí vicemistrem Evropy

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub SESTŘIH LM: Bayern - Tottenham 3:1. Šlágr ovládl bavorský velkoklub
Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru Vémola řeší příjemné starosti: s partnerkou Lelou vybírali kočárek pro dceru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Automobilový jezdec Adam Lacko se stal potřetí vicemistrem Evropy v závodech tahačů. Na závěr šampionátu ve španělské Jaramě uhájil druhé místo před domácím Antoniem Albacetem. Němec Jochen Hahn si titul zajistil již před týdnem v Le Mans.Lacko měl před závěrečným víkendem na Albaceteho náskok 25 bodů a taktickým výkonem druhé místo bezpečně uhájil. V sobotu i v neděli byl jezdec týmu Buggyra Racing v hlavním závodě třetí, a přestože byl zkušený Španěl vždy před ním, neměl šanci předstihnout ho v konečném pořadí.

"Věděl jsem, že i kdybych klesl na čtvrté místo za Saschu (Lenze), tak je to v pohodě. Nikam jsem se nehnal a věděl jsem, že chci dojet na bedně. Když za mnou odpadl Kiss a Sascha byl za mnou hodně daleko, tak jsem zvolnil a jel jsem tak, abych hlavně dojel," řekl Lacko po prvním dnešním závodě, po kterém již mohl začít slavit.

Z vítězství se radoval suverénní Hahn, za nímž dojel s odstupem Albacete. "Pro diváky to byl určitě nudný závod. Pro jezdce je to ale stresující situace. Když jsou tam rozestupy, tak může přemýšlet nad blbostmi. Jestli zabrzdí, jestli se mu nezablokují kola, jestli se nepokazí auto... Všechno tak pořád kontrolujete," uvedl čtyřiatřicetiletý jezdec. Mnohem radši má, když se na trati bojuje. "Když je akce, je to mnohem lepší," řekl.

VIDEO: Takhle to vypadalo v Jaramě

Ve druhém závodě, ve kterém se rozdělují poloviční body, dojel Lacko pátý. Vyhrál stejně jako v sobotu Němec Rene Reinert. "Už šlo jen o to si to hezky odkroužit a máme sezonu za sebou," pousmál se Lacko. "Bojovalo se a možná jsem si zazávodil nejvíce za celý víkend. Bylo tam hodně předjíždění, chvilku jsem byl i třetí. Ťukali jsme se tam, byl jsem i mimo trať. Na závěr to byl hezký závod," doplnil.

Přestože Lacko neobhájil loňský titul, byl se sezonou spokojený. I proto, že na jejím začátku měl zdravotní problémy. Absolvoval komplikovanou operaci břicha a stoprocentně fit nebyl ani na konci. "Cením si toho jako titulu. Na začátku se nám o tom ani nesnilo. Po dvou závodech jsem byl pátý. Postupně jsme se začali posouvat do hořejších pater, až jsme se dostali na druhé a to jsme udrželi až do konce. Takže sezona byla super," dodal Lacko.

Výsledky:

Třetí závod: 1. Hahn (Něm./Iveco) 23:41,392, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,015, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -8,657.

Čtvrtý závod: 1. Reinert (Něm./MAN) 24:04,584, 2. Rodrigues (Portug./MAN) -0,376, 3. Halmová (Něm./Iveco) -2,255, ...5. Lacko -3,716.

Konečné pořadí: 1. Hahn 387, 2. Lacko 266, 3. Albacete 249.

Hodnocení týmů: 1. Iveco Magirus 613, 2. Reinert Adventure 442, 3. Buggyra Racing 311.

 
Články odjinud


Články odjinud