Závody formule E získají od nové sezony status mistrovství světa | iSport.cz
3. prosince 2019 • 14:00

Závody formule E získají od nové sezony status mistrovství světa

Autor: ČTK
TOP VIDEA
Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Seriál závodů formulí s elektrickým pohonem získá od příští sezony 2020/21 oficiálně status mistrovství světa. Mezinárodní automobilová federace FIA tak šampionát, který se jezdí od roku 2014, zařadí do nejvyšší kategorie. Dohodu dnes v Paříži podepsali šéf FIA Jean Todt a zakladatel a šéf formule E Alejandro Agag.„Založení a další rozvoj formule E byl velkým dobrodružstvím,“ řekl Todt. „Od té doby, co jsme se na tuto cestu vydali, získala formule E bezpochyby na síle. Od prvního závodu v Pekingu v roce 2014 a s každou další E-Prix formule E dokazuje, že koncept závodů moderních elektrických vozů funguje,“ dodal.

Povýšení seriálu přišlo po zatím nejúspěšnější páté sezoně, v níž poprvé obhájil titul francouzský jezdec Jean-Éric Vergne. Třináct závodů mělo devět různých vítězů, zvedl se i zájem fanoušků. V aktuálním šestém ročníku, který začal před dvěma týdny v Saúdské Arábii, se navíc do šampionátu zapojil Mercedes a Porsche, počet stájí tak stoupl na deset.

 
Články odjinud


Články odjinud