Večery bez mobilu? Závodník König se v paddocku začetl do poezie | iSport.cz
24. září 2021 • 17:35

Večery bez mobilu? Závodník König se v paddocku začetl do poezie

Autor: mm
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
INSIDER: Kuchta střílel do vlastních řad, říká Siegl. Proč málem neudržel slzy?
iSport podcast: Slávistická zranění už jsou únava materiálu. Co průvan v kádru?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fungovalo to během závodů v Mostě, kde dojel na stupních vítězů. Tak proč to měnit? Motocyklový jezdec Oliver König tráví čas v paddocku bez mobilního telefonu. Prý kvůli minimalizaci rozptylování. A podobně nastavené to bude mít také na víkendových závodech třídy Supersport 300 v Jezeru. „Nevěděl jsem, co mám večer bez mobilu dělat, a jedinou věcí pro odreagování po ruce byla kniha. Šlo o básně, které napsala manželka manažera mého týmu. Skvěle mě to uspalo,“ smál se König, kterého čekají další závody ve Španělsku (PP na Nova Sport).Žádné nálety na sociální sítě nebo nekonečné chatování. Oliver König se během závodních víkendů plně soustředí na motocyklový svět nebo například na práci na motorce. Týmový manažer Miloš Čihák mu dočasně sebere mobilní telefon. „V některých momentech mu ho samozřejmě vrátím, například když se chce spojit s rodinou nebo s kamarády. Ale na večer mu ho seberu, protože obzvlášť u mladých jezdců se stává, že na mobilu visí několik hodin a pořádně se nevyspí. Přitom je velmi důležité, aby se závodník dobře vyspal a byl druhý den plný energie a bystrosti,“ sdělil důvody Čihák z týmu Movisio by MIE.

Motocyklový závodník Oliver König tráví čas v paddocku bez mobilního telefonu.
Motocyklový závodník Oliver König tráví čas v paddocku bez mobilního telefonu.

Reakce Königa na nastavenou bez-mobilní strategii? „Akceptoval jsem to. Dokonce mi to rozšířilo obzory, protože jsem se na závodě poprvé začetl do knih. Jedna z nich byla sbírka nějakých básní. Nečekal jsem, že si někdy něco takového vůbec přečtu,“ tvrdil s nadhledem talentovaný závodník. Zaujala jej sbírka básní Ženská přitažlivost od Petry Čihákové a Jiřího Brůny. 

Königa ale o víkendu čeká kromě četby další důležitá práce – dva závody třídy Supersport 300. A rád by v nich navázal na to pozitivní výsledky z předešlého víkendu v Barceloně. Tam se totiž dokázal dostat do vedení. A hlavně se mu povedla kvalifikace, ve které skončil na jedenáctém místě. „Vím, že se mohu porvat o co nejlepší umístění a hlavně se dostat mezi nejrychlejší kluky. To chci ukázat také v Jerezu,“ dodal König, který v minulém závodě skončil na 13. místě. Přitom neustále sváděl souboje v první skupině.

V sobotu se v Jerezu jede kvalifikace a závod od 12.45. V neděli se druhý závod uskuteční od 15.15.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud