7. září 2008 • 14:42

Riss opět dominoval

Ilustrační foto
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty ZLATÁ PÍŠŤALKA: Video zachránilo duel Slavie, sudí nezvládli čtyři penalty
SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky? SE SIMONOU... Novináři si zatrénovali s hokejisty. Jak vzpomínají na své začátky?

Třetí finálový závod mistrovství světa na dlouhé ploché dráze vyhrál ve francouzském Morizes úřadující šampion Gerd Riss.

Německý jezdec je před posledním dílem seriálu na nejlepší cestě získat šestý titul v kariéře. V čele pořadí má třináctibodový náskok na krajana Dirka Fabrieka. MS vyvrcholí za týden v německé Vechtě.

Čeští jezdci Richard Wolff a Pavel Ondrašík se v sobotu ve Francii probojovali do jízdy o konečné třinácté místo. Wolff ji vyhrál, Ondrašík obsadil celkově osmnácté místo.

Na startu tentokrát nebyl zkušený Zdeněk Schneiderwind. Na rozdíl od předchozích dvou závodů jej pořadatelé nepozvali do takzvaného závodu poslední šance, přestože mu patřilo desáté místo v klasifikaci.

Výsledky - finále, 3. závod:
1. Riss (Něm.) 25, 2. Philips 20, 3. Appleton (oba Brit.) 18, ...13. Wolff 6, 18. Ondrašík 1.

Průběžné pořadí: 1. Riss 63, 2. Fabriek (Něm.) 50, 3. Philips 48, ...14. Schneiderwind (ČR) 19, 18. Wolff 16, 21. Ondrašík 3.

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4