7. prosince 2021 • 17:10

Čínský tým smí na ZOH, i když nehrál od roku 2019. Testy nepřinesly debakly

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
SESTŘIH: Mountfield HK - Liberec 6:4. Přestřelka a Tygří boj, ale Hradec je v semifinále
SESTŘIH: Sparta - Třinec 0:3. Promarněné přesilovky a božský Kacetl. Oceláři blíž semifinále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Číny si udrželi místo na olympijském turnaji v Pekingu 2022. Rada mezinárodní federace IIHF dnes oznámila, že po diskuzích ponechala výběru pořadatelské země právo na ZOH startovat, o čemž se rozhodlo na kongresu v roce 2018.O startu čínského týmu na domácích olympijských hrách se diskutovalo několik minulých měsíců. Mužstvu patří až 32. místo ve světovém žebříčku, od roku 2019 nehrálo zápas a panovaly obavy, že v únoru schytá od hokejově vyspělejších zemí pod pěti kruhy nedůstojné debakly. Čína je ve skupině A s Německem a zámořskými velmocemi Kanadou a USA.

IIHF proto stanovila, že dva listopadové zápasy Kontinentální hokejové ligy čínského týmu Kunlun Red Star, jenž tvoří základ reprezentace, budou testem pro posouzení konkurenceschopnosti čínského mužstva. Kunlun s potenciálními reprezentanty z řad kanadských a amerických rodáků v těchto zápasech podlehl 4:5 v prodloužení Chabarovsku a 1:4 mistrovskému Omsku.

„Rada rozhodla, že potvrdí rozhodnutí kongresu z roku 2018 udělit čínskému národnímu týmu účastnické místo coby pořadatelské zemi na olympijských hrách 2022,“ uvedla dnes IIHF. V případě vyřazení čínského týmu by se na ZOH dostalo Norsko.

Vstoupit do diskuse
1
Play off
Články odjinud


Články odjinud