Švédský zápasník chce zpátky bronz | iSport.cz
11. září 2008 • 17:56

Švédský zápasník chce zpátky bronz

Autor:
Abrahamian nechal medaili na žíněnce
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Švédský zápasník Ara Abrahamian se podruhé odvolal ke sportovní arbitráži CAS a chce získat zpátky bronzovou olympijskou medaili, kterou po vyhlášení vítězů v Pekingu ve vzteku odložil na žíněnku.Třiatřicetiletý rodák z Arménie žádá zrušení diskvalifikace, kterou ho za jeho gesto potrestal Mezinárodní olympijský výbor.

Abrahamian už na konci srpna u sportovní arbitráže v Lausanne uspěl s námitkou proti tomu, že trestný bod, který dostal v semifinále s pozdějším olympijským šampionem Andreou Minguzzim z Itálie, mu byl započítán až po skončení druhé části zápasu. Tím dvojnásobný mistr světa duel v kategorii do 84 kg automaticky prohrál.

Rozhořčený Švéd nejprve na žíněnce slovně a málem i fyzicky napadl rozhodčí a až po domluvě kolegů nastoupil alespoň k souboji o bronz, v němž uspěl.

Při slavnostním ceremoniálu však předčasně opustil stupně vítězů a položil svou bronzovou medaili na žíněnku. MOV ho za znevážení ceremonie potrestal diskvalifikací.

V prvním odvolání k CAS chtěl zklamaný zápasník poukázat na chybu v pravidlech mezinárodní federace FILA, která neumožňují projednat okamžitý protest. Arbitráž mu dala za pravdu.

O jeho nynějším požadavku by měla podle agentury AP rozhodnout během čtyř měsíců. Abrahamian po olympijské soutěži oznámil konec kariéry.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud