Parkurová smetánka v Chuchli. Půjde o účast na olympiádě v Tokiu | iSport.cz
Martin Hašek
19. srpna 2020 • 14:37

Parkurová smetánka v Chuchli. Půjde o účast na olympiádě v Tokiu

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový areál v pražské Chuchle Areně vítá smetánku parkurového světa. Startuje v něm čtyřdenní CSIO3* Prague Cup s dvěma atraktivními vrcholy. V pátek se pojede populární Pohár národů, v neděli pak Grand Prix. V obou závodech budou moct čeští reprezentanti splnit doplňková kritéria pro účast na olympijských hrách v Tokiu.Začátkem roku slavil český parkurový tým olympijskou kvalifikaci, což se podařilo poprvé od Her v Berlíně v roce 1936. Odložení sportovní slavnosti v Tokiu ale nastavilo nové status quo.

„Naši jezdci mají kvalifikaci splněnou, ale ti, kteří to mají z roku 2019, si musí ještě udělat potvrzující výsledek,“ vysvětluje ředitelka Prague Cupu Markéta Šveňková.

Právě tohle byl jeden z důvodů, proč se Czech Equestrian Team, úspěšný pořadatel Global Champions Prague PlayOffs, pustil i do organizace tohoto významného závodu, na jehož přípravu měl jen osm týdnů.

„To bylo to hlavní, co jsme chtěli, aby naši jezdci tady v Praze měli možnost splnit kvalifikační limity, aby měli podporu publika. Vím, že v těch hlavních závodech bude stoprocentní,“ říká prezident závodů Jan Andrlík.

Reprezentanti mohou o potvrzující výsledek a minimální kvalifikační limity usilovat v pátečním Poháru národů i v nedělní Grand Prix.

„Pohár národů je opravdu zvláštní soutěž a je velmi strhující, je tam vždycky neuvěřitelná atmosféra. Pro nás bude úžasné, že čeští jezdci pojedou doma,“ líčí Šveňková. „Nedělní Grand Prix se pojede na výšce překážek do 160 centimetrů. Kvalita parkuru bude skvělá.“

Parkury bude vymýšlet světoznámý italský stavitel Uliano Vezzani. K dispozici bude mít zánovní překážky z Chuchle Areny, kam se moderní parkurové kolbiště vrátilo teprve před rokem, ale také několik populárních překážek z Prague PlayOffs.

„Budeme tady mít tři skoky, oblíbená česká vlajka, na které bylo hodně problémů, tady bude taky zařazená,“ usmívá se Šveňková.

Po změně kvalifikačních kritérií má zatím olympiádu stoprocentně jistou jen Aleš Opatrný s koněm Forewer a rád by se ještě kvalifikoval s koněm Gentleman van het Veldhof. Anna Kellnerová, Ondřej Zvára, Kamil Papoušek a další čeští jezdci potřebují ještě potvrzovací výsledek.

Prague Cup bude zatím největší parkurovou akcí v Chuchle Areně, kterou oživily investice manželů Vítkových v hodnotě 277 milionů korun.

„Je to tady zbudované na velké mezinárodní úrovni. Potkal jsem se tady se zahraničními jezdci, kteří oceňují, že jsme tady postavili nový areál,“ pochvaluje si Opatrný.

Pátečního Poháru národů se zúčastní třináct mezinárodních týmů, z nichž osm postoupí do druhého kola, české družstvo má teoreticky šanci na finálovou divokou kartu. Během víkendu bude také probíhat kvalifikace pro nedělní Grand Prix, kde je místo pro 60 nejlepších jezdců.

Kvůli současným epidemiologickým opatřením mohou pořadatelé do areálu pustit pouze tisíc diváků na každý den.

„Tohle nás mrzí hodně, volalo mi hodně lidí. Určitě bychom naplnili víc než tribuny, které tady máme,“ povzdechla si Šveňková.

HLAVNÍ ZÁVODY PRAGUE CUPU

PÁTEK
14.00   Pohár národů: 150-160 cm, J&T BANKA (1. kolo)
16.30   Pohár národů: 150-160 cm, J&T BANKA (2. kolo)

NEDĚLE
14.30   CSIO3* J&T BANKA GRAND PRIX: 150-160 cm

Pozn.: ČT sport vysílá závody v pátek od 14.00 (PP) a v neděli od 14.00 (PP) a 17.30 (záznam)

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud