Velká pardubická 2019 | INSIDER: Theophilos může být vysoko. Na koho vsadit? | iSport.cz
12. října 2019 • 16:50

INSIDER: Theophilos může být na Velké pardubické vysoko. Co vsadit?

Autor: isport tv, adl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už se to blíží! V neděli vypukne už 129. Velká pardubická. Na startu se poprvé objeví i Theophilos, devítiletý hnědák z veřejnosti otevřeného Dostihového klubu iSport.cz. Nebude jen do počtu, podle kurzů sázkových kanceláří je dokonce druhý největší favorit. „Věříme, že může být vysoko – v TOP 5, v TOP 3. Samozřejmě sníme i o vítězství, ale hlavně, aby zůstal zdravý,“ přeje si dostihový expert deníku Sport Martin Hašek. V jaké formě je hlavní favorit Tzigane Du Berlais? A proč je pardubický dostih takovým fenoménem?Velká pardubická je mýtus pro české sportovní fanoušky. Jeden z nejnáročnějších dostihů světa přiláká každý rok na závodiště či k televizním obrazovkám miliony fanoušků. Nejinak tomu bude i letos. „Znovu to bude dostihový svátek. Přijde vyprodané závodiště v Pardubicích. Pokaždé je to krásný zážitek,“ říká expert Martin Hašek. „V Americe mají Superbowl, v Anglii mají FA Cup a tady funguje Velká pardubická,“ dodává k fenoménu.

Kdo je letos největší favorit? Podle kurzů sázkových kanceláří loňský vítěz Tzigane Du Berlais. Podaří se mu extrémně dlouhý dostih s těžkými překážkami obhájit? „Neměl úplně ideální průběh sezony. Nepovedla se mu poslední kvalifikace, potom měl určité zdravotní potíže, které ovlivnily jeho přípravu, takže se zdá, že dostih může být velmi otevřený,“ zmiňuje Hašek.

Šance se tak otevírá pro další koně. Třeba právě pro Theophila z Dostihového klubu iSport.cz. „Věříme mu. Na začátku sezony měl určité zdravotní problémy, ale dostal se z toho. Podařilo se dotrénovat. V jeho sedle bude sedět Josef Bartoš, dvojnásobný vítěz Velké pardubické, jeden z nejzkušenějších českých žokejů,“ věří Hašek v dobré umístění.

INSIDER: Kdo ovládne Velkou pardubickou? Šanci má i kůň iSport.cz Theophilos

Váňa se těší na start syndikátního koně: Když podá výsledek, je to důvod k pití

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud