Smrt na Velké pardubické, Krocoleon nepřežil pád na Suchém příkopu | iSport.cz
14. října 2019 • 17:00

Tragická dohra Velké pardubické: Zůstaneš v našich srdcích, Krokoušku

Autor: vmn
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Martin Minčev, nová posila Sparty: Univerzál, může si vyhovět s Hložkem
KARLOS SHOW: Vémola promluvil jako Terminátor! A Strakova pravda o tataráku
VŠECHNA VIDEA ZDE

129. ročník Velké pardubické dokončilo pouze 12 z dvaceti startujících koní, pro jednoho šlo o poslední dostih v životě. 9letý ryzák Krocoleon shodil na překážce č. 22 – suchém příkopě, jezdce Lukáše Sloupa a kolize dopadla pro koně tragicky.„Jen láska zůstane, ta smrti nezná. Navždy zůstaneš v našich srdcích, Krokoušku,“ dojemně se rozhloučilo dostihové centrum Olešnice trenéra Pavla Polese se svým svěřencem na facebookových stránkách.

Ryzák Krocoleon vybíhal do Velké pardubické se startovním číslem 20. Patřil sice mezi outsidery, ale suverénně překonal obávaný Taxis a držel se uprostřed startovního pole. Na 22. překážku dostihu nabíhal jen kousek za Theophilem.

Startovní pole Velké pardubické na seskoku, Krocoleon s Lukášem Sloupem s modrými kostičkovanými rukávy úplně vpravo, v tu chvíli bylo ještě vše v pořádku...
Startovní pole Velké pardubické na seskoku, Krocoleon s Lukášem Sloupem s modrými kostičkovanými rukávy úplně vpravo, v tu chvíli bylo ještě vše v pořádku...

Jenže Suchý příkop nezvládl. Jezdec Lukáš Sloup se mu svezl po krku a v závodě skončil. Zanedlouho vyhasl i Krocoleonův život. Dostihová komise pád prošetřila a neshledala na něm žádné cizí zavinění.

Francouzský nákup dostihové stáje EŽ Praha v kariéře běžel 34 dostihů. Připsal si tři vítězství a svým majitelům vyhrál přes milion korun. Po Velké pardubické ale už žádný další start nepřidá.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud