14. října 2018 • 19:19

Smrt na Velkém Taxisu, odnesl to kůň. Byl jsem mimo, hlesl Bartoš

Autor: bda
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Chorého se bojí. Škoda, že jsem toho pána nepotkal, říká Řepka. Proč je antiKuchta?
Ženský fotbal? Nejrychleji rostoucí sport současnosti, říká marketingová specialistka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejtěžší překážka kurzu Velké pardubické, Velký Taxisův příkop, si opět vybrala smrtelnou daň. Stejně jako před čtyřmi roky u toho byl žokej Josef Bartoš. Tehdy na skoku, který koně absolvují pouze při Velké pardubické, skončil život Zulejky, tentokrát devítiletého Vicodyho ze stáje Lokotrans.Vicody měl patřit k favoritům, nebo černým koním dostihu, neboť loni vyhrál prestižní Cenu Labe, ale jeho pouť skončila na nejsledovanější překážce.

„Bohužel udělal chybu, skočil skok strašně nízko a dopadl na hranu. Jeho skok neměl ideální křivku, jak by to mělo být. Do skoku bylo všechno naprosto v pořádku, ale potom už si nic nepamatuji, byl jsem chvíli mimo,“ vysvětlil nejúspěšnější český překážkový jezdec Josef Bartoš. „Nebylo to absencí odskokového břevna na překážce, Taxis se dá i dobře proskočit, ale prostě tentokrát udělal chybu.“

Po pádu před čtyřmi lety putoval Bartoš do nemocnice a panovaly obavy o jeho život, záhy se však rozplynuly. Tentokrát přišel od Taxisu po svých a teprve ve vážnici se dozvěděl o smutném konci svého parťáka. Tvář zkušeného barda v tu chvíli ještě více zesinala.

„To je vždycky nepříjemné,“ jen prohodil a stále si držel hlavu po pádu na čtvrté překážce v pořadí.

Poslední dobou jsou ročníky, kdy na Velkém Taxisově příkopu mnoho koní nepadá. Letos tam skončily naděje čtyř koní, kromě Vicodyho i tréninkových parťáků Ter Milla a Templáře, a také veterána Universe of Gracie.

Byla to smutná překážka pro trenéra Stanislava Popelku, šance obou jeho svěřenců Vicodyho i Universe of Gracie tam pohasly, přitom zkušený trenér zažíval povedené odpoledne, zásluhou Lombarginiho a Mahonyho slavil dvě vítězství.

Vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek: O oslavách, Váňovi a cestě za pátým triumfem
Video se připravuje ...

Spokojený Marek Stromský: Sice jsme druzí, ale v tomhle závodě je to jako vítězství
Video se připravuje ...

Znovu pátý Josef Váňa ml.: V závěru jsem stále věřil a snažil jsem se, ale pořád jsme byli daleko
Video se připravuje ...

Váňa o Velké pardubické, Faltejskovi i výkonu syna: Chvíli vypadalo, že nebude nikde
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud