Hamršmída zocelilo zámoří, nyní dá šanci neporaženému nástupci | iSport.cz
18. října 2012 • 17:02

Hamršmída zocelilo zámoří, nyní dá šanci neporaženému nástupci

Autor: frc
Michal Hamršmíd je jedním z nejlepších závodníků MMA
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stal se členem klubu, který vychovává šampiony. Michal Hamršmíd, jeden z nejlepších českých zápasníků MMA, trénoval několik měsíců na Floridě v American Top Teamu, kde se připravují hvězdy slavné série UFC. Nové zkušenosti hodlá zúročit v sobotu. V ostravské Bonver Aréně se na akci GCF Big Cage II (od 17 hodin) postaví proti dosud neporažené naději Mariánu Kotlářovi.

Zkušenost versus dravé mládí. Sobotní souboj utlimátních zápasníků Michala Hamršmída a Mariána Kotláře v ostravské kleci bude mít přesně tento kontext. Půjde o jeden z vrcholů letošní sezony českého MMA – nejtvrdšího sportu, kde souboje obvykle končí před limitem.  

Kotlář z JMFS Havířov sice ještě v osmi duelech neodešel z klece poražen, ale favoritem je přesto 32letý Hamršmíd (20 výher z 33 zápasů). A to i přesto, že poslední dvě utkání prohrál hned v prvním kole. Vždy šlo totiž o soupeře ze světové a evropské špičky.

Navíc jde do boje ve váze do 61 kg po několikaměsíční přípravě v American Top Teamu na Floridě. V něm trénují hvězdy prestižní organizace UFC – jednou z nich je i Brad Pickett z Velké Británie, který bude v Ostravě jedním z trenérů českého gladiátora desetiletí. Právě s ním se intenzivně připravoval, kvalitnější kemp dosud nezažil.

„Dost jsem upravil svůj styl, díky tomu, že jsem měl možnost žít s těmi nejlepšími, jsem změnil detaily v postoji i v boji na zemi,“ popisuje bojovník s přezdívkou „Háša“, jenž dělá kondičního kouče například hokejistovi Romanu Červenkovi i Spartě Praha.

„Měl jsem sice po tak dobré přípravě lukrativnější nabídky, ale už dříve jsem slíbil, že se utkám s nejlepším krajanem ve své váze, abych mu dal šanci. Teď mohu jedině ztratit, takže musím vyhrát.“

Pro Kotláře mluví domácí prostředí Bonver Arény, i fakt, že svého soupeře dobře zná. V minulosti totiž byl jeho sparingpartnerem a jako jediný se zkušeným zápasníkem dokázal v Česku držet krok.

I proto dostal možnost sesadit ho z trůnu. „Jsem skálopevně přesvědčen o tom, že zůstanu i po tomto zápase neporažený,“ věří si Kotlář, jenž se jako člen havířovského klubu JMFS jezdí často připravovat do Polska.

Na galavečeru organizace GCF se uskuteční celkem 11 zápasů.

 
Články odjinud


Články odjinud