Tornádo na Moravě: hráči z MS poslali velkou část prémií, dojímá video s míčem | iSport.cz
25. června 2021 • 13:25

Atletka zachytila zkázu po tornádu, hokejisté poslali část prémií za MS

Autor: pta
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Hrdinové Lipták s Kosteleckým jsou už doma. Slavili až do rána a s doutníky v ruce
Teplice - Slavia: Schranz dokonal hattrick, 1:3
VŠECHNA VIDEA ZDE

Krupobití, bouřky i větrný vír, nejspíš tornádo, ve čtvrtek večer drtivě zasály jih Moravy. Přírodní katastrofa za sebou nechala obrovskou spoušť: oběti na životech, zraněné lidi, domy bez střech, popadané domy, převrácená auta, polámané stromy, kostel bez věže, ale také třeba zničený atletický stadion v Hodoníně... Zkázu zachytila atletka Kristiina Mäki, která tam trénuje. Do pomoci postiženým se zapojila hokejová reprezentace i fotbalové Slovácko. Šok z obrovské katastrofy vystihuje video, které na sociálních sítích zachycuje muže, jak ve zničeném domě najde fotbalový míč. Muž z jedné ze zasažených obcí prochází zničeným domem a naříká. „Nejsem mrtvej. Být nahoře, tak prostě umřu,“ vzlyká, zatímco vychází do prvního patra domu, kterému tornádo odneslo střechu. V ruinách najde fotbalový míč. „Teď abych si našel druhou kopačku a vydělal si fotbalem pro mou rodinu,“ říká s bezmocí v hlase, zatímco jeho matka ho utěšuje. „Ríšo, super, žijeme.“ Video vystihuje, jak ničivé následky tornádo způsobilo. 

Stav před a po zachytila na Instagramu běžkyně Kristiina Mäki, která ještě včera trénovala na dráze hodonínského atletického stadionu, kam vzala i svého syna Kaapa, kterého má s dalším českým reprezentantem Filipem Sadínkem.

Jak to na stejném místě vypadá dnes?  Stadion, kde by se za rok mělo uskutečnit mistrovství republiky, přišel o velkou část střechy, přesný rozsah škod se teprve zjišťuje. Český atletický svaz proto pomohl zorganizoval veřejnou sbírku. Příspěvky můžete posílat na transparentní účet číslo 1441397319/0800.

„Je naší povinností Hodonínským pomoci. Zdejší atletický klub má přes dvě stovky registrovaných členů a je šestý největší v kraji. Věřím, že naše atletická rodina a fanoušci našeho sportu ukáží svou soudržnost a společně pomůžeme hodonínským atletům jejich stadion obnovit. Osobně klub ve sbírce finančně také podpořím,“ řekl šéf atletického svazu Libor Varhaník.

Takhle tornádo poničilo atletický stadion v Hodoníně
Takhle tornádo poničilo atletický stadion v Hodoníně

Večerní události vyvolaly obrovskou vlnu solidarity mezi lidmi z celé republiky, kteří nabízejí finanční pomoc, oděvy i to, že přijedou přímo na nejhůře zasažená místa.

Sport samozřejmě nezůstává stranou. Hráči a členové realizačního týmu hokejové reprezentace spolu se svazem dali dohromady milion korun.

„Chci poděkovat kapitánovi Janu Kovářovi , který nás dnes ráno kontaktoval s tím, že se hráči vzdají ve prospěch postižených obcí významné části odměn z mistrovství světa a abychom tyto prostředky poslali na jejich účty,“ informoval prezident Českého hokeje Tomáš Král. „K iniciativě se ještě v průběhu dopoledne připojili i členové realizačního týmu a další podporu pošleme z prostředků Českého hokeje, takže celková pomoc dosáhne milionu korun.“

Blíže nespecifikovanou finanční částku poslala i česká fotbalová reprezentace, kterou v nedělí čeká osmifinále EURO s Nizozemskem.„Posláním sportovce nejsou prioritně jeho výsledky, ale fakt, že by měl jít vzorem. V tomto smyslu jsme s kluky ani na chvíli neváhali a rozhodli se pomoci i finanční cestou. Nejde tady ale jen o peníze, mělo by zaznít ještě jednou velké DÍKY všem, kteří nyní pomáhají v oblasti Hodonína s odstraňováním škod, a kteří jsou také psychickou podporou všech zasažených lidí v této nelehké situaci,“ řekl iniciátor sbírky v národním týmu, obránce Ondřej Čelůstka. Stoper Sparty je rodákem ze Zlína.

Do pomoci se chce zapojit také fotbalový klub 1. FC Slovácko, který má k postiženým oblastem z účastníků nejvyšší soutěže nejblíž. „Myslíme na všechny, které zasáhly večerní bouřky a doufáme, že jste všichni v pořádku a bezpečí,“ vzkazuje klub, který si v minulé sezoně vybojoval účast v Konferenční lize a se společností Donio chystá sbírku na pomoc nejpostiženějším obcím. 

Pozadu nezůstává ani Sparta. Letenští nabízejí v aukci zážitky nejen pro své fanoušky, z nichž poputuje výtěžek do oblastí na jižní Moravě zasažených tornádem. Více se o dražbě dočtete ZDE>>>

Vstoupit do diskuse
1

Letní olympijské hry Tokio 2020

Letní olympijské hry 2021 se v Tokiu konají od pátku 23. července do neděle 8. srpna. Na olympiádě se rozdá přes 300 sad medailí, česká nominace čítá 116 jmen.

Olympijské hry ONLINE Program LOH Výsledky Češi na LOH Česká olympijská kolekce Sporty a disciplíny Průvodce OH Tokio 2021 Basketbal na LOH 2021 Tenis na LOH 2021 Olympijské symboly Historie OH

Čeští medailisté v Tokiu: Lukáš Krpálek (1. místo), Jiří Prskavec (1. místo), Jiří Lipták (1. místo), David Kostelecký (2. místo), Lukáš Rohan (2. místo), Alexander Choupenitch (3. místo) ~ Medailové pořadí LOH 2021

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud