12. října 2017 • 12:33

Triatlonistka Frintová válí. Po triumfu ve Světovém poháru vládla také v Melille

Autor:
Triatlonistka Vendula Frintová vyhrála závod Evropského poháru
TOP VIDEA
SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Real Madrid 3:5. Favorit ovládl přestřelku, dvakrát se trefil Asensio SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Real Madrid 3:5. Favorit ovládl přestřelku, dvakrát se trefil Asensio
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:0. Trefily se posily Stanciu a Kanga
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Liberec 2:0. Trefily se posily Stanciu a Kanga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fantastickou formu má v závěru triatlonové sezony reprezentantka Vendula Frintová. Před dvěma týdny ovládla závod světového poháru ve španělské Huelvě a nyní ve stejné zemi triumfovala znovu. Prví místo si veze z Melilla ETU European Cupu, finálového závodu evropského poháru.Závod ve španělské Melille na olympijské distanci se pro Vendulu Frintovou vyvíjel slibně již od první disciplíny. Po plavání se dostala do vedoucí skupiny, v níž absolvovala většinu cyklistické části. V posledním okruhu ovšem přišel dramatický zvrat.

„Na začátku cyklistické části nás bylo ve vedoucí skupině asi patnáct, pak ale přišly nějaké pády a zůstalo nás asi deset,“ popisovala Frintová po závodě moment, který ji mohl stát vítězství. „Jeli jsme po cestě, která byla rozdělená kužely na dvě části – po jedné straně se jelo tam a po druhé zpátky. Trošku jsem se tam nevešla, najela jsem do jednoho z kuželů a spadla jsem. Těžko říct, kdo to vlastně zavinil – holčina přede mnou mě sice trochu vytlačila, ale podle mě za to ani ona nemohla. Pak jsem musela nahazovat řetěz a ztratila jsem zhruba třicet vteřin.“

Rozhodl až závěrečný běh

Pak odstartovalo úžasné běžecké představení. To vyvrcholilo asi kilometr před cílem, kdy česká reprezentantka doběhla dosud vedoucí Belgičanku Clairesovou a od této chvíle už to byl jen její závod. Před Clairesovou se nakonec v závěru dostala ještě Ruska Abrosimovová.

„Za vítězství jsem moc ráda. Byl to můj poslední závod v letošní sezoně, kterou můžu jako celek hodnotit kladně. Hlavně její závěr se mi povedl,“ uzavřela spokojená vítězka, která se v pořadí ETU Evropského poháru zařadila na konečné druhé místo. Zlato patří Rusce Abrosimovové – ta měla již před finále díky většímu počtu započítaných závodů tak velký náskok, že bylo o jejím vítězství rozhodnuto předem.

Výsledky

Ženy: 1. Vendula Frintová (CZE) 2:05:01, 2. Anastasia Abrosimovová (RUS) 02:05:09, 3. Claire Mechelová (BEL) 02:05:14

Muži: 1. Jelle Geens (BEL) 01:51:16, 2. Raphael Montoya (FRA) 01:51:29, 3. Uxio Abuin Ares (ESP) 01:51:46

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze