Los Davis Cupu: Češi nemohou narazit na Thiemovo Rakousko | iSport.cz
9. března 2020 • 20:06

Los Davis Cupu: Češi nemohou narazit na Thiemovo Rakousko

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté budou při čtvrtečním losování finálového turnaje Davisova poháru v posledním třetím koši. S nimi tam budou Švédsko, Rakousko, Kolumbie, Maďarsko a Ekvádor, na které tím pádem nemohou v jedné ze šesti tříčlenných skupin narazit. Rakušané mohou v soutěži využít světovou trojkou Dominica Thiema.Nejvýše nasazenými týmy při losu budou obhájci vítězství Španělé a poražení finalisté z Kanady. Dál se nasazení do košů řídilo aktuálním daviscupovým žebříčkem, v němž si česká reprezentace navzdory kvalifikační výhře nad Slovenskem pohoršila o dvě místa na 17. příčku.

Finálový turnaj v Madridu se uskuteční na konci listopadu. Loni na něm čeští tenisté při premiéře nového formátu chyběli.

Osmnáct účastníků bude rozděleno do šesti skupin. Jejich vítězové postoupí do čtvrtfinále, kde je doplní dvě nejlepší družstva z druhých míst.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud