23. března 2010 • 13:09

Čtvrtfinále DC: Čechy čeká antuka v Coquimbu

Autor:
Reklama
Čeští tenisté se radují z postupu do čtvrtfinále Davisova poháru
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil LIGA NARUBY: Baroš odmítl Odezřeno, Škoda setřásl sníh, Rada chválil i zuřil
Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou Liberec - Mountfield HK: Stránský se porval s Cibulskisem, souboj skončil remízou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští tenisté nastoupí v červencovém čtvrtfinále Davisova poháru proti Chile v Coquimbu. Na otevřeném antukovém kurtu vyhráli Jihoameričané poslední čtyři zápasy včetně letošního prvního kola s Izraelem.


REKLAMA
digi tv

"Není to pro nás žádné překvapení, protože v Prostějově hraje chilský tenista, který nám předem tvrdil, že to tam bude," řekl ČTK kapitán Jaroslav Navrátil. "S antukou jsme počítali a musíme zvážit, kdy tam poletíme kvůli přechodu na antuku," dodal. Čtvrtfinále Davis Cupu se již tradičně hraje v červenci v týdnu po Wimbledonu.

Stadion v Coquimbu, které leží severně od hlavního města Santiaga, má kapacitu 6500 míst a očekává se, že bude vyprodáno. "S bouřlivou atmosférou musíme počítat," konstatoval Navrátil.

Jeho tým, který loni prohrál až ve finále se Španělskem, si postup do čtvrtfinále zajistil výhrou 4:1 v Belgii. Výběr Chile, vedený Fernandem Gonzálezem, stejným poměrem porazil Izrael.

Čeští tenisté se s Chile v Davisově poháru utkali zatím jen jednou. V roce 1967 v Praze se soupeřem prohráli 2:3.

Mezinárodní tenisová federace ITF dnes také potvrdila dějiště dalších čtvrtfinálových duelů. Rusko přivítá na Argentinu na tvrdém povrchu Olympijského stadionu v Moskvě, kde už 17 zápasů neprohrálo.

Balkánské derby mezi Chorvatskem a Srbskem se uskuteční ve Splitu. Místo konání zatím neohlásili Francouzi, které čekají obhájci titulu Španělé.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, tenis, davis, cup, Chile
 Klasická verze
Mobilní verze