Turnaj mistryň v Praze nebude. Boj o prestižní podnik vyhrál Šen-čen | iSport.cz
18. ledna 2018 • 07:58

Turnaj mistryň v Praze nebude. Boj o prestižní podnik vyhrál Šen-čen

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi Petr Čáslava promluvil: o drogách, situaci v Pardubicích i Tomáši Rolinkovi
DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů? DEBATA SPORTU: Předvedla Slavia v Lize mistrů nejlepší výkony z českých klubů?
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Praha se nestane dějištěm tenisového Turnaje mistryň. Vedení ženské organizace WTA na svém webu oznámilo, že za příštího hostitele vrcholu sezony zvolilo Šen-čen. Turnaj pro osmičku nejlepších hráček roku se má v čínském velkoměstě uskutečnit v letech 2019 až 2028.V Šen-čenu by měl mít Turnaj mistryň v roce 2019 rekordní dotací 14 milionů dolarů, dvojnásobnou než nyní, a hrát se bude v areálu pro 12 tisíc fanoušků. "Je to největší dohoda, jakou kdy WTA ohledně finále sezony udělala. Slibuje to, že se akce posune na velkolepou úroveň," uvedl výkonný ředitel WTA Steve Simon.

Letos naposledy se Turnaj mistryň odehraje v Singapuru, kde se konal od roku 2014. Vedle české metropole měli o akci zájem v Manchesteru či Petrohradu.

Turnaj mistryň se hraje od roku 1972 a Šen-čen bude jeho desátým dějištěm. První ročník měl v Boca Raton na Floridě dotaci sto tisíc dolarů. Z Češek se z výhry ve dvouhře radovaly Martina Navrátilová, Jana Novotná a naposledy v roce 2011 Petra Kvitová.

 

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud


Články odjinud