18. ledna 2018 • 07:58

Turnaj mistryň v Praze nebude. Boj o prestižní podnik vyhrál Šen-čen

Autor: ,
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

 Praha se nestane dějištěm tenisového Turnaje mistryň. Vedení ženské organizace WTA na svém webu oznámilo, že za příštího hostitele vrcholu sezony zvolilo Šen-čen. Turnaj pro osmičku nejlepších hráček roku se má v čínském velkoměstě uskutečnit v letech 2019 až 2028.


REKLAMA
digi tv

V Šen-čenu by měl mít Turnaj mistryň v roce 2019 rekordní dotací 14 milionů dolarů, dvojnásobnou než nyní, a hrát se bude v areálu pro 12 tisíc fanoušků. "Je to největší dohoda, jakou kdy WTA ohledně finále sezony udělala. Slibuje to, že se akce posune na velkolepou úroveň," uvedl výkonný ředitel WTA Steve Simon.

Letos naposledy se Turnaj mistryň odehraje v Singapuru, kde se konal od roku 2014. Vedle české metropole měli o akci zájem v Manchesteru či Petrohradu.

Turnaj mistryň se hraje od roku 1972 a Šen-čen bude jeho desátým dějištěm. První ročník měl v Boca Raton na Floridě dotaci sto tisíc dolarů. Z Češek se z výhry ve dvouhře radovaly Martina Navrátilová, Jana Novotná a naposledy v roce 2011 Petra Kvitová.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze