Bouzková si v Mexiku zahraje o první titul! Při rozhovoru plakala

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Jednadvacetiletá tenistka Marie Bouzková si zahraje v Monterrey v Mexiku o premiérový titul na okruhu WTA. Senzační tažení turnajem prodloužila o další vítězství proti druhé nasazené Johanně Kontaové. Britskou soupeřku porazila 6:3, 6:4 a ve světovém žebříčku se poprvé ocitne v elitní padesátce.

Rodačka z Prahy loni zazářila na elitním turnaji v Torontu. Na Rogers Cupu došla poprvé do semifinále a sehrála vyrovnanou partii s americkou hvězdou Serenou Williamsovou, které sebrala set.

Dnes odvrátila světové šestnáctce Kontaové všech pět brejkbolů a po hodině a 41 minutách slavila životní úspěch. Vyšperkovat ho může v neděli o první trofej, o kterou si zahraje buď proti nejvýše nasazené Elině Svitolinové z Ukrajiny, nebo proti Nizozemce Arantxe Rusové.

Bouzková v Monterrey do soboty neztratila jediný set. V žebříčku má zatím jistý posun o deset příček na 47. pozici. Navíc stále zůstává ve hře i o double, ve čtyřhře ji čeká po boku Renaty Voráčové semifinále.