MS v lobech i daviscupová čtyřhra. Jaké jsou nejdelší tenisové zápasy historie?

Autor: jj, iSport.cz
0
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…
Dostál: Moc se mi líbí Kovář. Staňkovi pomohla Slavia, kdo ale jako trojka?

Tenisová historie je plná nezapomenutelných maratonů. Ačkoliv je současným trendem zkracování utkání, tradicionalisté brání zvyk hraní mužských zápasů na grandslamových turnajích na tři vítězné sety. Mezi těmi nejdelšími zápasy najdeme i výraznou českou stopu.

Isner – Mahut: jedenáctihodinový zápas

Nejdelší utkání všech dob se hrálo s přerušením po tři dny během Wimbledonu 2010. Američan John Isner tehdy porazil Francouze Nicolase Mahuta po 11 hodinách a 5 minutách po setech 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68. Jen pátý set trval 8 hodin a 11 minut. Isner během utkání nastřádal rekordních 113 es, Mahut o 10 méně. Oba soupeře silný zážitek navždy spojil a stali se z nich přátelé.

Češi vyhráli nejdelší čtyřhru

Druhý nejdelší zápas všech dob mají na svědomí čeští tenisté. Tomáš Berdych s Lukášem Rosolem se při daviscupové čtyřhře proti Švýcarům rvali o vítězství 7 hodin a 2 minuty. Nakonec pár Stan Wawrinka, Marco Chiudinelli přemohli 24:22 v rozhodující páté sadě. Jde o nejdelší utkání čtyřhry v dějinách.

Bizarní ženský maraton

Za největší ženský maraton je pokládán bizarní zápas z roku 1984 v americkém Richmondu, kdy se v 1. kole střetly dvě domácí hráčky Vicki Nelsonová (93. na světě) a Jean Hepnerová (172.). Někteří ten zápas nazývají největší nudou pod sluncem a bizarním představením, druzí zase fascinujícím tenisovým zážitkem. Duel trval 6 hodin a 31 minut, jedna z výměn se natáhla až na 643 úderů a jen sama o sobě zabrala 29 minut. Jak utkání vypadalo? Připomínalo mistrovství světa v lobech. „Prakticky jsme stály u základní čáry a posílaly míč přes síť,“ uznala Nelsonová, jež nakonec zvítězila 6:4 a 7:6 (11).