9. ledna 2021 • 04:40

Agassi v „českých“ službách. Pomáhá Kordovi juniorovi, čeká se průlom

Autor: jj
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
RENTGEN: AC Milán? Hlavně ďábelská levá lajna. Pozor ale taky na presink
Soukalová po předpremiéře svého filmu: Jsem vděčná za to, že jsem to nikdy nevzdala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dalšího věhlasného spojence má na cestě ke hvězdám Sebastian Korda, dvacetiletý syn posledního grandslamového šampiona z Česka Petra Kordy. Mezi zástup jeho mentorů se zařadil i Andre Agassi. Toho pojí přátelství s Radkem Štěpánkem, jemuž Sebastian říká „starší brácha“. Spolu s ostříleným kondičním trenérem Markem Všetíčkem a hvězdným tátou tihle všichni tvoří mozkový trust, z něhož mladý tenista dychtivě čerpá.„S Andrem spolu mluvíme denně snad poslední tři čtyři měsíce. Je skvělý chlap a jsem strašně vděčný, že ho mám na své straně,“ děkoval Korda na turnaji v Delrya Beach, kde zapsal už svou čtvrtou výhru kariéry na okruhu ATP. A celkem šestý vítězný zápas v řadě. Vždyť po překvapivém podzimním tažení z kvalifikace Roland Garros až do osmifinále proti Rafaelu Nadalovi následně vyhrál velký challenger v německém Eckentalu, což mu pomohlo už na 119. místo žebříčku. A po současném vystoupení na Floridě si ještě polepší.

Zdá se, že Sebastian má našlápnuto k průlomovému roku. „Nejen můj táta, ale celý náš tým jsme v přípravě odvedli skvělou práci a jsem nadšený z toho, jak se vše zatím daří,“ jásal Korda poté, co Korejec Kwon Sun-u kapituloval před jeho uměním (6:4, 6:4).

Součástí přípravy byl i dvoutýdenní tréninkový blok v Las Vegas, který Korda junior absolvoval s Agassim. A přidala se k nim i jeho manželka Steffi Grafová. „První den jsem hrál sám proti dvěma - tátovi se Steffi, oba mají parádní údery. Andre mě při tom sledoval na mé straně kurtu. Říkal jsem si: to snad nemůže být pravda, prostě cool zážitek,“ líčil mladý tenista hájící barvy USA.

Děkovat za něj může tátovi Petrovi, jenž s Agassim spolupráci domluvil. „Během pandemie jsem trénoval jen na dvorcích kousek od domu a už se trochu začínal nudit. Táta dostal dobrý nápad ozvat se Andremu, dřív spolu hrávali debla, znají se,“ popisoval Sebastian, jek se zrodila spolupráce, které si nesmírně váží. „Andre vidí tenis úplně jinak než většina lidí. Upozorňuje mě na detaily, o kterých by mě při zápase ani nenapadlo přemýšlet.“

Sebastian Korda patří k velkým nadějím amerického tenistu
Sebastian Korda patří k velkým nadějím amerického tenistu

Aby z povedené přípravy vytěžil co nejvíc a dostal se do zápasového rytmu, vynechá Korda junior kvalifikaci na Australian Open a raději objede víc challengerů. Brána elitní stovky žebříčku mu zřejmě nebude odolávat dlouho.

A pro sezonu má velký plán – rád by se v listopadu představil na Turnaji mistrů v Miláně určeném pro jednadvacetileté a mladší hráče, takzvaném Next Gen ATP Finals. 

Vstoupit do diskuse
2
Články odjinud


Články odjinud