Příběhy

22. října 2018 • 15:13

Bývalý lyžařský šampion ve 41 letech po mrtvici: Nemůžu ani sám na záchod

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0

Trojnásobný mistr světa v běhu na lyžích Švéd Per Elofsson prodělal v 41 letech mrtvici. Cévní mozková příhoda ho postihla zhruba měsíc poté, co se stal potřetí otcem."Před dvěma týdny byl můj život nádherný, všechno bylo krásné a pak se najednou všechno změnilo. Teď nemůžu sám psát ani si dojít na záchod," uvedl Elofsson na sociální síti.

Největší úspěchy slavil na začátku tisíciletí. V roce 2011 na mistrovství světa v Lahti vyhrál závod na 15 km klasicky a kombinaci na 10+10 km. O dva roky později triumfoval ve skiatlonu na světovém šampionátu ve Val di Fiemme. Na olympijských hrách v Salt Lake City skončil v kombinaci třetí.

V letech 2001 a 2002 byl také celkovým vítězem Světového poháru, v němž vyhrál 11 individuálních závodů. Nejlepší švédský sportovec roku 2002 ukončil kariéru před třinácti lety.

Per Elofsson se stal potřetí otcem. Poté ho postihla mrtvice.
Per Elofsson se stal potřetí otcem. Poté ho postihla mrtvice.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud