VIP Sport

Příběhy

22. října 2018 • 15:13

Bývalý lyžařský šampion ve 41 letech po mrtvici: Nemůžu ani sám na záchod

Autor: ,

Trojnásobný mistr světa v běhu na lyžích Švéd Per Elofsson prodělal v 41 letech mrtvici. Cévní mozková příhoda ho postihla zhruba měsíc poté, co se stal potřetí otcem."Před dvěma týdny byl můj život nádherný, všechno bylo krásné a pak se najednou všechno změnilo. Teď nemůžu sám psát ani si dojít na záchod," uvedl Elofsson na sociální síti.

Největší úspěchy slavil na začátku tisíciletí. V roce 2011 na mistrovství světa v Lahti vyhrál závod na 15 km klasicky a kombinaci na 10+10 km. O dva roky později triumfoval ve skiatlonu na světovém šampionátu ve Val di Fiemme. Na olympijských hrách v Salt Lake City skončil v kombinaci třetí.

V letech 2001 a 2002 byl také celkovým vítězem Světového poháru, v němž vyhrál 11 individuálních závodů. Nejlepší švédský sportovec roku 2002 ukončil kariéru před třinácti lety.

Per Elofsson se stal potřetí otcem. Poté ho postihla mrtvice.
Per Elofsson se stal potřetí otcem. Poté ho postihla mrtvice.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze