VIP Sport

6. srpna 2014 • 11:41

Hokejista Bozon (20) se nakazil meningokokem a bojoval o život: Hraje 5 měsíců po kómatu!

Autor: jík
Vstoupit do diskuse
0
Hokejista Tim Bozon jen těsně unikl smrti. ###BLOK-TOP-VIDEA###

Meningokok. Tenhle zákeřný soupeř napadl francouzského hokejistu Tima Bozona (20) na začátku března. Dokonce upadl do kómatu a bojoval o život. Nakonec vyhrál, po pěti měsících se vrátil k hokeji!Dal dva góly za Kootenay v kanadské juniorce, jenže místo aby se radoval z výhry, rozbolela ho hlava. Masér Cory Cameron byl v noci u něj, pak mu zavolal záchranku. Tím jej zachránil.

V nemocnici zjistili nákazu meningokokem a uvedli syna francouzské hokejové legendy Philippa Bozona do umělého spánku.

Učil se dýchat

„Měl jsem štěstí, že jsem vůbec přežil,“ vyznal se po propuštění z nemocnice. Hned přemýšlel o hokeji, jenže ve špitále zhubnul z 86 kil na 72 a neměl žádnou sílu. „Nejprve jsem jen chodil a trochu jezdil na kole. Musel jsem se naučit správně dýchat. Chtěl jsem trénovat, ale nešlo to,“ vzpomněl.

Zatím 80 %

Postupně si přidával, samozřejmě pod dohledem lékařů. „A pátého června jsem poprvé vyjel na led. To bylo něco,“ podotkl Bozon, jenž měl před pěti měsíci smrt na jazyku. „Jsem tak na osmdesáti procentech, ale dřu každý den. Pokaždé, když zaznamenám pokrok, jsem šťastný. Vždyť jsem mohl umřít,“ pravil útočník poté, co jej pozvali do mládežnické reprezentace. Je zase blíž svému snu. „Chci si v kempu vybojovat místo v týmu Montrealu,“ vyhlásil.

 

Témata:  sport, hokej, koma, Francie, Bozon, nemoc
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud