VIP Sport

10. listopadu 2016 • 14:42

Mrazivý telefonát před záhadnou smrtí. O co prosil Svatoš (†34) gólmana Budaje?

Autor: pv

Pojilo je velké kamarádství. Vždyť brankář Peter Budaj (34) byl stejně starému bývalému spoluhráči z Colorada Markovi Svatošovi (†34) i na svatbě. Oba slovenští hokejisté byli často v kontaktu, přestože útočník už před dvěma roky ukončil kariéru. Budaj prozradil, že si volal se Svatošem pouhé čtyři dny před smrtí a zesnulý přítel ho stihl ještě o něco poprosit.Současný gólman Los Angeles si stále nedokáže vysvětlit náhlou smrt blízkého kamaráda Svatoše. „Napsala mi to jeho žena Diana. Byl to pro mě obrovský šok, protože jsme spolu s Markem byli často v kontaktu. Naposledy jsem s ním mluvil čtyři dny před tím, než umřel,“ povzdechl si Budaj v rozhovoru pro server Šport24.

Dokonce prozradil, o čem spolu hovořili. „Bavili jsme se o normálních věcech jako rodině. Ptal se mě, jak se mi daří. Normální věci mezi kamarády. Nic nenaznačovalo tomu, co se stane,“ řekl zkroušený brankář.

Dokonce i téma rozhovoru naznačuje variantu, že o sebevraždu nešlo. Svatoš měl totiž velké plány do budoucna. „Říkal mi, že se má fajn s celou rodinou, a jestli mu můžu poslat tréninkové plány. Chtěl se začít individuálně připravovat a dokonce se vrátit k hokeji. Mile mě to překvapilo,“ překvapil Budaj, který by chtěl vědět, proč jeho kamarád zemřel.

Ani po pitvě však není jasná příčina úmrtí hokejisty, jenž v NHL odehrál 344 zápasů a dal rovných 100 branek. Vyšetřování záhadné smrti stále pokračuje.

Slovenský hokejista Svatoš byl pro soupeře obávaným střelcem.
Slovenský hokejista Svatoš byl pro soupeře obávaným střelcem.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud