VIP Sport

19. prosince 2016 • 17:30

Akty, brácha farář, šminky i SuperStar. Co (možná) nevíte o hvězdě Koukalové

Autor: ija
 • Co (možná) nevíte o hvězdné biatlonistce Gabriele Koukalové Co (možná) nevíte o hvězdné biatlonistce Gabriele KoukalovéFOTO: Koláž VIPsport.cz

  Biatlonová královna Gabriela Koukalová (27) zase jednou přivedla národ do varu. O jejím úchvatném vítězství v nedělním závodě s hromadným startem si kdekdo vypráví, stejně jako o následných dojemných slzách štěstí, když si v cíli padla do náručí s maminkou. A k tomu si přidejte rozverné vtípky na jejím Facebooku. O téhle hvězdě první velikosti, která si ve čtvrtek možná nasadí korunu pro královnu českých sportovců, vědí fanoušci už skoro všechno. A co by vám tedy rozhodně nemělo uniknout? 

 • Její maminka je olympijská medailistka v běhu na lyžích

  Vítězku Gabrielu Koukalovou dojali diváci a hlavně maminkaVítězku Gabrielu Koukalovou dojali diváci a hlavně maminkaFoto ČTK

  Gabriela Soukalová starší je nejen úspěšnou biatlonovou trenérkou, ale také olympijskou medailistkou v běhu na lyžích. V Sarajevu 1984 byla, ještě jako Gabriela Svobodová, součástí stříbrné československé štafety spolu s Dagmar Palečkovou, Blankou Paulů a finišmankou Květou Jeriovou. Kromě toho vlastní bronz z mistrovství světa 1974.

  Dojemné chvíle v cíli. Koukalovou rozplakala maminka, slzel i manžel - čtěte ZDE »

 • Místo svatebních darů chtěla příspěvek na charitu

   
  Novomanželé Koukalovi se radostnou zprávou pochlubili na facebookuNovomanželé Koukalovi se radostnou zprávou pochlubili na facebookuFoto Facebook.com

  Tajná svatba Gabriely Soukalové a Petra Koukala se odehrála 13. května a netradiční byly i svatební dary. Novomanželé požádali svatební hosty, aby raději přispěli na dobrou věc. Rozhodli se uspořádat sbírku pro malého Péťu a jeho maminku, kteří při vážné autonehodě přišli o tatínka a Péťa to odnesl trvalými následky, skončil na vozíku.

  Na fotky ze svatby Gabriely Koukalové se podívejte ZDE »

 • Nafotila akty

  Soukalová o nahých fotkách: Překvapily mě samé pozitivní ohlasy

  Před dvěma lety nafotila spolu se svým tehdejším přítelem (a nynějším manželem) Petrem Koukalem akty. Nebylo to ale z rozmaru. Chtěli jimi společně bojovat proti rakovině, s níž se oba setkali. Gabriele onemocněl zlou nemocí tatínek Karel, Petr s ní bojoval sám.

  Více o nahých fotkách Gabriely Koukalové čtěte ZDE »

 • Na závody se vždycky líčí

   
  Gabriele Soukalové stíhačka v Pokljuce nevyšla střeleckyGabriele Soukalové stíhačka v Pokljuce nevyšla střeleckyFoto Petr Slavík/Český biatlon

  Že není praktické líčit se na závody? Koukalová by vám vysvětlila, že to je nesmysl. Maluje se vždycky, když někam jde, třeba jen na snídani v hotelu. A závody nejsou výjimkou. Oční stíny, řasenka, výrazná  rtěnka. „Cítím se pak líp. Žena by podle mě měla být upravená v každé situaci,“ tvrdí. Vděční jsou jí přinejmenším fotografové kolem tratí, její tvář je vděčným objektem jejich objektivů.

  Soukalová: Kdybych netahala tolik šminek, měla bych to jednodušší

 • Je zapomnětlivá a chodí pozdě

  Maminka Gabriely Soukalové: Roztržitost? Bývalo mnohem hůř

  Historky o tom, jak trenéři a kolegové z reprezentace musejí neustále hlídat, aby hvězda týmu nezapomněla v hotelu zbraň nebo startovní číslo, jsou evergreenem. Do sbírky každoročně přibývají další a další zážitky, třeba jak odjela ze střelby bez hůlek. Taky chodí všude pozdě.  „V rozvržení času jsem nejslabší,“ připouští.  

 • Má čtyři sourozence

   
  Gabriela Koukalová s rodiči Karlem a Gabrielou.Gabriela Koukalová s rodiči Karlem a Gabrielou.Foto Facebook

  Tatínek má tři děti z prvního manželství, maminka jedno. Gabriela je benjamínkem rodiny. „Jsme rozlítaní po světě. Ségra žije v Peru, brácha učí Číňany angličtinu. Nejstarší bratr je farář,“ prozradila v Koukalová v jednom rozhovoru.

 • Skvěle zpívá

   
  Gabriela Koukalová je nejen vynikající biatlonistka, ale taky zpěvačka.Gabriela Koukalová je nejen vynikající biatlonistka, ale taky zpěvačka.Foto iSport.cz

  Její umělecké založení jen podtrhuje, že umí skvěle zpívat. Spolužáci ze střední školy ji dokonce chtěli přihlásit do soutěže Superstar. Loni na Valentýna potěšila kolegy při společné večeři, když zazpívala píseň od Cher. Na kytaru ji při tom doprovázeli Američan Lowell Bailey a Francouz Jean-Guillaujme Béatrix. Publikum pobavila i při domácím mistrovství světa v Novém Městě na Moravě a při několika dalších příležitostech.  

  V rámci vyhlášení nejlepších biatlonistů minulé sezony se ukázala s hymnou, kterou pro biatlonisty Michal Pelant a textem opatřil Michal Horáček. Spolu s raperem Nastym nazpívala song  STK pro chlapy na podporu aktivit jejího manžela Petra Koukala, který se angažuje v prevenci rakoviny varlat.

  Krásná biatlonistka Soukalová zazpívala divákům na závěr MS

 • Miluje jídlo

   
  Návyk je návyk... Když po vás stále chtějí vyčistit terče, stane se vám to i u jídla, žertovala Gabriela Koukalová s fanoušky na sociální síti.Návyk je návyk... Když po vás stále chtějí vyčistit terče, stane se vám to i u jídla, žertovala Gabriela Koukalová s fanoušky na sociální síti.Foto Michal Beránek (Sport), Facebook.com/GabrielaKoukalova

  Dokázala to po nedělním vítězství v Novém Městě, kdy se na Facebooku pochlubila vylízaným talířem od svíčkové. „Když po vás pořád chtějí vyčistit terče, nemůžou se pak divit, že si ten návyk přenesete i do jídla,“ smála se. V rozhovorech bez obav přiznává, že miluje sladké, ujíždí čokoládě, zmrzlině a má ráda italské dezerty pana cotta a tiramisu. A jahodový džem. A lososa. A sushi. Nutno ovšem podotknout, že zejména v poslední době se na ní drobné „jídelní“ hříchy neprojevují a je výrazně štíhlejší než v minulých letech. Přesto o sobě tvrdí, že není žádná muší váha.

 • U sportu se ocitla tak trochu náhodou

   
  Virtuoska Soukalová: Podívejte, jak vystřihla Smetanovu Vltavu

  Dlouho se viděla na umělecké životní cestě, přiznává, že tohle prostředí je jí blízké. Vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu, obor medailérství a rytectví. Je autorkou návrhu skleněné trofeje, kterou dostávají všichni čeští medailisté z olympijských her v Riu de Janeiro.

 • Jako dítě zahrabávala startovní čísla

  Gabriela Koukalová a její sportovní začátky.Gabriela Koukalová a její sportovní začátky.Foto Facebook

  Jako malá sportovat vůbec nechtěla. Jenže co naplat, když rodiče byli biatlonoví trenéři. Tatínek ji třeba přihlásil na závody, zaplatil startovné, ale malá tvrdohlavá blondýnka si postavila hlavu, že závodit nebude. A startovní číslo zahrabala pod listí. Nebo běžela, vedla, ale zčistajasna si to namířila do lesa a schovala se. „Neuvěřitelné, kolik trpělivosti se mnou rodiče měli,“ říká dnes. 

 
Články odjinud


Články odjinud