19. prosince 2016 • 05:00

Dojemné chvíle v cíli. Koukalovou rozplakala maminka, slzel i manžel

Autor: , ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval Česká výprava na ZOH je třetí nejpočetnější v historii. Účast mohla být ještě vyšší, lituje Kejval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sama vlastní olympijskou medaili, na lyžích zažila velké chvilky. Jenže nedělní pocit hrdosti možná překonal vše, co maminka Gabriely Koukalové dosud prožila. Její dcera v neděli senzačně ovládla závěrečný biatlonový závod programu v Novém Městě na Moravě. Když se obě potkaly v cílovém prostoru, nedokázaly potlačit emoce. Fotka plačící Koukalové možná bude jedním ze symbolů povedené akce ve Vysočina Areně.Sedmadvacetiletá sympatická závodnice je jednou z příčin českého biatlonového boomu. Tím, že vyhrála závěrečný závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě, ještě umocnila výjimečně povedenou akci.

„Doufám, že jsem fanouškům dala dostatečný vánoční dárek, protože jsme tady díky nim zažívali neuvěřitelnou atmosféru a zahraniční závodníci nám gratulovali," pochvalovala si Koukalová.

Vítězku Gabrielu Koukalovou dojali diváci a hlavně maminka
Vítězku Gabrielu Koukalovou dojali diváci a hlavně maminka

V nedělním závodě ji hnali její nejbližší. Včetně manžela Petra Koukala či maminky Gabriely Soukalové. "Tentokrát jsem se rozhodla, že nebudu na tribuně, ale půjdu na trať, protože to na té tribuně nějak nefungovalo," popsala stříbrná olympijská medailistka z Her v Sarajevu 1984.

Změna místa sledování závodu se vypatila. "Rozhodla jsem se jít na trať a udělala jsem dobře. Jsem hrozně ráda, pro mě jsou to super vánoce, hrozně jsem jí to přála a pro tenhle Světový pohár je to zlatý hřeb," vyprávěla šťastná maminka.

720p 480p 360p 240p
Koukalová: Před závodem mi přišlo, že mám formu tak na procházku

Po závodě se oběma po tvářích valily slzy radosti a dojetí. "Potvrdila formu, takovou, kterou měla v Soči (na olympiádě). Moc hezky jí to teď běhá," chválila svou dceru.

"Viděl jsem tisíce šťastných diváků, brečelo spousty z nich. Jsem rád, že jsem v tom nebyl sám. Je to nádherný okamžik, který si budeme pamatovat nadosmrti," přidal se dojatý manžel Petr Koukal.

Nejoslavovanější postava celého víkendu byla po závodě také naměkko. "Je to nejemotivnější chvíle, co jsem kdy zažila. Neumím si představit, že bude ještě něco víc. Doufám, že na takové momenty nezapomenu do konce života, že si je ponesu v sobě stejně jako lidi, co tu dnes byli s námi," vzkázala Koukalová.

Fantastické fanoušky ocenila i její maminka. Českých biatlonových příznivců přišlo na čtyři dny do Vysočina Arény rekordních 123 500. "Myslím, že si nemohla odpočinout ani jedna z českých závodnic. To publikum bylo famozní," líbilo se Soukalové.

Koukal: Gábiny zlato? Bylo to dojemné, jako když jsme se zasnoubili

Unikátní atmosféra! Tisíce diváků v Novém Městě hnaly Soukalovou ke zlatu

SP V BIATLONU NOVÉ MĚSTO 2016 - AKTUALITY ZDE >>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze