VIP Sport

16. ledna 2017 • 21:44

Těžká rána pro Schumachera. Přišel o další desítky milionů od sponzorů

Autor: pv
Vstoupit do diskuse
0

Přes tři roky je legendární pilot formule 1 Michael Schumacher (48) upoután na lůžko. Po těžké nehodě na lyžích stále není schopen žít život jako před tím. Náročná léčba stojí údajně až 3,5 milionu korun týdně. Do rodinného rozpočtu nyní citelně zasáhli dva sponzoři, kteří se rozhodli neprodloužit spolupráci s německým závodníkem.Během kariéry ve formuli 1 si Michael Schumacher vydělal několik miliard korun a nezapomínal část příjmů posílat i na charitu. Se slavným jezdcem pojilo během let své jméno i několik globálních značek, které sedminásobnému mistru světa platili za propagaci miliony eur. Po tragické nehodě z prosince 2013 se rozhodlo ukončit spolupráci se Schumacherem hned několik společností jako výrobce minerálních vod Rosbacher a módní firmy Navyboot a Jet Set.

Koncem roku pravděpodobně skončil kontrakt i výrobci garážových vrat Hörmann a luxusní značce hodinek Audemars Piguet. Mezi věrnými partnery naopak zůstala automobilka Mercedes-Benz, Ferrari, výrobce helem Schuberth či investiční společnost Deutsche Vermögensberatung AG.

Co na první pohled vypadalo jako hazard, byla ve skutečnosti záchranná jízda. Schumacher měl pomáhat dceři kamaráda.
Co na první pohled vypadalo jako hazard, byla ve skutečnosti záchranná jízda. Schumacher měl pomáhat dceři kamaráda.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud